Uzakdoğu Turu - 8 Days

uzakdoğu

Yepyeni bir kültür keşfetmek, sevecen ve misafirperver insanlarla tanışmak, daha önce hiç görmediğiniz güzellikte yeni yerler görmek, dünya mutfakları arasında önemli bir yere sahip birbirinden ilginç yemekler tatmak istemez miydiniz? Bunların hepsini aslında 7-8 şehirden oluşan bir Uzakdoğu turu ile gerçekleştirmeniz mümkün.

 • Enfes Yemekleri

Türk insanımızın yemekten ne denli haz aldığını söylemeye bile gerek duymadan ilk maddemiz olan Uzakdoğu yemeklerinden bahsetmeye başlayalım… İlk olarak Uzakdoğu mutfağının dünya mutfakları arasında üst sıralarda yer aldığını söylemekte fayda var. Uzakdoğu kültürü ve mutfağının Türk mutfağına pek yatkın olmaması, fikrinizi asla caydırmasın. Çünkü yazımızın başında da dediğimiz gibi, ilk amacımız yeni şeyler keşfetmek. Uzakdoğu mutfağıoldukça köklü bir geçmişe sahip. Kendi içerisinde de Çin mutfağı, Tayland yemekleri, Bangladeş mutfağı gibi süregelen birçok kategoriye ayrılıyor. Bu sayede Uzakdoğu’nun gideceğiniz farklı ülkelerinde tadacağınız her yemek, damak tadı anlamında birbirine yakın fakat temelde tamamen farklı. Bu da demek oluyor ki; Uzakdoğu’nun her karışından yeni cevherler çıkıyor.

En leziz yemeklerinden söz edecek olursak; siyah pirinç pilavının, özel soslu bonfilenin, sushinin ve Japon pilavının (Yakimeşe) Uzakdoğu mutfağında büyük rol oynadığını söyleyebiliriz. Birçok Uzakdoğu ülkesinde çatal, kaşık gibi araçların kullanılmadığını ve sadece iki çubukla önünüzdeki tabağı bitirmeniz gerektiğini söylemekte fayda var.

 • Ilıman Havası

Uzakdoğu ülkeleriningeneline hakim olan ılıman iklim sayesinde Uzakdoğu’nun neredeyse tüm ülkelerine dilediğiniz zamanda seyahat edebilir ve bozuk havalara maruz kalmadan tatilinizi gerçekleştirebilirsiniz. Hatta popüler bir Uzakdoğu ülkesi olan Tayland’da Ocak ayında, 20 derece sıcaklık ile rahat bir şekilde tişörtle dolaşabilirsiniz.

 • Arkadaş Canlısı Yerlileri

Uzakdoğu insanının ne kadar güleç, misafirperver, cana yakın ve arkadaşça olduğunu daha önce duymuş muydunuz? Eğer duymadıysanız, biz size gerçek olduğunu hatta ve hatta siz de Uzakdoğu turuyaptığınızda bunu tescilleyeceğinizi rahatlıkla söyleyebiliriz. Sadece yol tarifi almak için bile yaklaştığınız kişi ile bir bakmışsınız saatlerdir sohbet ediyorsunuz. Şöyle bir dipnot düşelim; Uzakdoğu halkının büyük bir kesimi, İngilizce konuşabildiği için kolaylıkla anlaşabiliyorsunuz. 1 aylık bir Uzakdoğu turudönüşünde geriye dönüp baktığınızda çok sayıda iyi insan biriktirmiş olduğunuzun farkına varacaksınız. Siz siz olun bu tur boyunca yerli halkla konuşmaya, onların hikayelerini dinlemeye gayret edin ve böylece Uzakdoğu’da bulunan her ülkede bir kapınız olabilsin.

 • Kartpostal Görümündeki Tropik Adaları

Kültür dedik, yemek dedik, yerli halk dedik, biraz da tatilden bahset bakalım dediğinizi duyar gibiyiz. Uzakdoğu’da sanılanın aksine çok sayıda ada, plaj, tatil beldesi, ve sayısız alternatif mevcut. İşte Uzakdoğu turlarının çok farklı konseptlerde olması da bu sebepten. Uzakdoğu kültür turu, Uzakdoğu adalar turu, Uzakdoğu yemek turu gibi… Bali, Boracay, KoSamui, Şikotan Adası, KoLipe, Penang Adası, Lombok, Sentosa, Bomeo, Tioman Adası gibi dünyaca ünlü adaların hepsi de birer Uzakdoğu adası.

 • El Değmemiş Tabii Güzellikleri (Tabiatı)

Uzakdoğu’nun tabii zenginlikleri için ayrıyeten bir liste bile yapılabilir. Kendinizi kaybedeceğiniz bu eşsiz güzellikler içerisinde Uzakdoğu turuyaparak, her saniyenizi zinde geçirebilirsiniz. Yemyeşil ormanları, izole edilmiş çok sayıda koy ve adaları ile Uzakdoğu’nun kuytuda köşede kalmış neyi varsa keşfetmenizi bekliyor.

 • Hareketli Gece Hayatı

Özellikle Tayland, Bangkok ve Phuket’ten oluşan tehlikeli üçlüde Uzakdoğu gece hayatının ne derece hareketli ve canlı olduğunu birebir deneyimleyebilirsiniz. Hatta sırf gece hayatı için bile Uzakdoğu turuna katılan turistler var. Uzakdoğu, gece yarısından sabahın ilk ışıklarına kadar gözünü bile kırpmıyor.

 • Ucuzluğu

Aslına bakacak olursanız, tur paketleri arasında en ekonomik alternatif sunanların başında Uzakdoğu turu geliyor. Bunun temel nedeni de Uzakdoğu ülkelerinin birçoğunun ucuzun da ucuzu olması.

Day 1
İSTANBUL – BANGKOK

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde saat 22.30‘da hazır bulunulması ve Bagaj, bilet ve check in işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 68 sefer sayılı uçuşu ile saat 01.55’te Bangkok’a hareket.

Day 2
BANGKOK-1

Yerel saat ile 14.50’de Bangkok’a varış. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından, Bangkok havalimanında geleneksel kıyafetli Tayli kızlarla çiçekli karşılama eşliğinde özel otobüsümüz ile Bangkok şehir turu. Şehir turunda içinde dünyaca meşhur 46 metre uzunluğu ve 15 metre yüksekliğiyle, Yatan Buddha Heykeli, Oturan Buddha Heykeli, Stupa’lar (mezar taşları), Kraliyet Tapınağı Wat Pho ve içinde 5,5 ton ağırlığında Altın Buddha Heykeli bulunan Wat Traimit Tapınağı’nı geziyoruz. Daha sonra Çin Mahallesi, Çiçek Pazarı, Demokrasi Anıtı ve Caddesi, Bakanlıklar Caddesi, Parlamento Binası ve Tayland’ın şu andaki kralının Bangkok’taki Malikanesi görülecektir. Tur bitimi otelinize transfer. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra düzenleyeceği “Sea Food Market & Patpong Gece Pazarı” turuna katılabilirler (15 Euro). Sea Food Market & Patpong Gece Pazarı turumuzda önce Tayland’in en büyük deniz mahsulleri restoranına gidecek buruda günlük getirilen deniz mahsullerinden seçerek istediğimiz şekilde pişirterek keyifli bir yemek yiyeceğiz. Bu restoranın sloganı “if it swims we have it” yani “yüzüyorsa bizde vardır”. Yemeğimizin ardından Bangkok’un en meşhur gece pazarı olan Çin stili ve Tayland stili alışveriş yapabileceğiniz daha çok taklit ürünlerin (Rolex saat, Versace Canta v.s) ağırlıklı olduğu PatPong gece pazarına geçiyoruz. Ünlü alışveriş ve barlar sokağında güzel vakit geçireceksiniz. Bol pazarlık yapmayı unutmayınız. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Day 3
BANGKOK-2

Bangkok’daki sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek “Yüzen Çarşı & Yılan Çiftliği” turuna katılabilirler (50 Euro). Bu turumuzda Bangkok’un dışına çıkarak yol üzerinde ilk önce dünyaca taninmiş Siam Ikizleri’nin doğduğu Samut Songkram kasabasında bir Hindistan cevizi çiftliğine uğruyoruz. Burada Hindistan cevizi ağacından Tay halkının nelerde faydalandıkları hakkında bilgi alıp, bu ağaçtan yapılmış hediyelik eşyaları görüyoruz, ayrıca içerideki orkide bahçesini de gezebilirsiniz. Buradan hareket edip 10 dk. Civarında otobüs yolculuğundan sonra Tay stili teknelerin kalktığı iskeleye geliyoruz. Buradan teknelere binip nefis egzotik Uzakdoğu manzaraları eşliğinde yaklaşık yarım saatlik zevkli bir yolculuktan sonra dergilere kapak, belgesellere jenerik olmuş meşhur Yüzen Çarşı’ya geliyoruz, nehir üzerindeki kanoların içinde kurulan açık pazarı görecek ve alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız Yüzen çarşıyı öğlen kapanana kadar geziyoruz. Ayrıca bir yılan çiftliğine uğrayacak, burada Kobra ve Piton gibi yılanlarla yapılan ilginç bir gösteri izleyeceğiz. Dönüş yolunda ağaç oymacılığının en güzel örneklerinin bulunduğu ağaç oyma atölyesini gezecek, burada gül ve tik gibi değerli ağaçların sanatçıların elinde nasıl mükemmel bicimde şekillendiğini göreceğiz. Bangkok’a dönüş yolunda rehberinizin alacağı Tayland’ın en meşhur tropik meyvelerinin tadına bakacaksınız. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Chao Praya Dinner Cruise & Asiatique Riverfront Gece Pazarı turuna katılabilirler (40 Euro). Uzakdoğu’nun Venedik’i olarak bilinen Bangkok’un krallar nehri Chao Praya üzerinde 41 metre genişliğindeki teknemizde canlı müzikli akşam yemeği sizleri bekliyor. Yemeğimizin ardından tarihi Siam Krallığına dayanan, okyanus ötesi Avrupalı ülkeler ile Tayland arasında ilk ticaretin yapıldığı bölgede inşa edilmiş, tarih ve modernizm içiçe geçtiği, içerisinde 1500’den fazla dükkân ve restoran ile, Bangkok’un en yeni eğlence merkezi olan Asiatique gidiyoruz. Alışveriş için serbest zaman geçirirken krallar nehri olarak bilinen Chao Praya’a karşı içeceklerinizin tadını çıkarmanın tam zamanı. Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

Day 4
BANGKOK – PHUKET

Oteldeki sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve havalimanına hareket. Yol üzerinde bir mücevher fabrikası gezecek, Tayland’da çıkan safir, yakut gibi değerli taşların nasıl işlendiğini ve mücevher haline getirildiğini göreceğiz Bangkok’a varisimiza istinaden pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından yerel havayolları ile Phuket Adası’na hareket. Varışımızın ardından otele transfer. Oda anahtarlarının dağıtılması ve serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra düzenleyeceği akşam yemekli Phuket Fantasea turuna katılabilirler. (60 Euro). Şov öncesi akşam yemeğimizi açık büfe olarak aldıktan sonra gösterinin yapıldığı tiyatro kısmına geçiyoruz. Las Vegas stili bu muhteşem gösteride; 4 boyutlu efektler, havada bale, akrobasi, özel efektler, fil gösterisi ve Tay kültürünün masalsı bir dilde ışık ve sahne dekorlarıyla anlatımını büyülü bir atmosferde izliyoruz. Her yaştan ve kültürden ziyaretçileri büyüleyen bu gösteride çok güzel bir gece geçireceğinizden eminiz. Otele dönüş. Geceleme otelimizde.

Day 5
PHUKET-1

Misafirlerimiz ile alınan sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek tam günlük Phi Phi Adası turuna katılabilirler.

(70 Euro). Sürat teknelerimizle Phuket’in yakınındaki iki cennet mercan adasından ilki Phi Phi Don’a hızlı bir şekilde ulaşım. Palmiye ağaçları ile bezenmiş kumsalı ve tertemiz turkuaz rengi deniziyle Hollywood yıldızı Leonardo Di Caprio’nun “The Beach” filminin bazı bölümlerinin çekildiği “Maya Bay’de denize girme ve güneşlenme imkanı. İkinci sırada Phi Phi Ley’e uğruyoruz. Burada Viking Mağarası’nı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimiz Phi Phi Adası’nda. Akşam yine sürat teknelerimizle otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

Day 6
PHUKET-2

Erkenden yapılan sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Fil Safarisi turuna katılabilirler. (35 Euro). Hayatınızda kaç kere fil üstünde safariye çıkabilirsiniz. İşte ayağınıza gelen fırsat. Fillerle ilgili bilgi alımından sonra orman içinde fillerle safari. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Simon & Simon Cabaret turuna katılabilirler. (25 Euro). Uzakdoğu’nun en güzel kabare tarzı gösterilerinden biri, son teknoloji ışık ve ses sistemleri, muhteşem sahne dekorları, dansçıları ve gösterişli kostümleri ile görülmeye değer bir gösteri. Otele dönüş. Geceleme otelimizde.

Day 7
PHUKET-3

Birlikte sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği James Bond Adası turuna katılabilirler.

(70 Euro). Gezi teknemizle hızlı bir şekilde ilk durağımız birçok belgesele konu olmuş Panak ve Hong adaları olacak. Özel kanolarımız ile yapacağımız bu gezi sırasında, koy ve mağaralar arasında muhteşem doğa manzaralarına şahit olacağınız bir macera sizleri bekliyor. Açık büfe olarak teknemizde alacağımız öğle yemeğinin ardından bir sonraki durağımız James Bond “Altın tabancalı adam” bölümünün çekildiği James Bond Adaşı. Bu adadaki meşhur kayayı ve sahili görüyoruz, adadaki Müslüman köylülerden alışveriş yapabilmek ve bol bol fotoğraf çektirmek için serbest zaman. James Bond adasından sonraki en son durağımız şnorkel yapabileceğimiz, yüzüp sahilinde güneşlenip dinlenebileceğimiz Lawa adası veya Naka Adası olacaktır. (Hava şartlarına göre karar verilecek) Tur bitimi otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

Day 8
PHUKET – SİNGAPUR

Phuket’deki sabah kahvaltısının ardından havalimanına transfer ve Singapur’a hareket. Singapur’a varışın ardından yarım günlük panoramik Singapur turumuz başlıyor. Turumuzda Singapur Nehri, Meclis – Opera – Mahkeme Binaları ve Çin Mahallesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Akşam arzu misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği “Gece Safarisi” turumuza katılabilirler (55 Euro). Bu gezide dünyada ilk kurulmuş olan gece safarisi parkını gezecek ve buraya sponsor firmalar tarafından getirilerek doğal ortamları yaratılmış çeşitli canlıları göreceğiz. Ayrıca suni olarak yaratılmış yağmur ormanları bölgesinden geçecek, gezinin bir bölümünde trenden inip, yürüyerek “leopar yolu” denen yürüyüş parkurunu gezecek, burada leopard, dev yarasa gibi canlıları çok yakından göreceğiz. Heyecan dolu bir akşam bizleri bekliyor. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelinizde.

Day 9
SİNGAPUR –İSTANBUL

Son sabah kahvaltısının ardından kısa bir serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği ‘’Sentosa Adası’’ turumuza katılabilirler (85 Euro). Sentosa Singapurluların hafta sonlarını değerlendirdikleri Singapur’un en büyük adası. Otobüsümüzle Faber tepesine geldikten sonra teleferikle adaya güzel manzara eşliğinde geçiyoruz. Ada üzerinde önce Singapur’un tarihinin anlatıldığı mumya müzesini gezeceğiz. Daha sonra devasa okyanus balıklarını, köpek balıklarını ve daha pek çok okyanus canlısını yürüyen bant üzerinde camın arkasından izleyebileceğiniz büyük akvaryumu gezecek ve en son adanın sahilinde yapılan etkileyici ışık ve lazer gösterisini izleyeceğiz. Tur sonrası havalimanına transfer. Öğleden sonra arzu eden misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği “Universal Stüdyoları” turumuza katılabilirler (90 Euro). Turumuzda sinema ekranından içeri giriyor ve kendimizi bir anda meşhur Hollywood stüdyolarında buluyoruz. Gişe rekorları kıran Shrek, Madagaskar, Jurassic Park, Transformers’ın da olduğu 18 film stüdyosu ve eğlence parkları sizleri bekliyor. Tur bitiminde Havalimanına transfer , Tur sonrası Singapur havalimanına hareket. Pasaport ve check in işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK 55 sefer sayılı uçuş ile saat 00:05‘da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 06.25’de varış ve turumuzun sonu.

FİYATLARIMIZA DÂHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

 • *Türk Havayolları ile İstanbul – Bangkok / Singapur – İstanbul parkurunda ekonomik sınıf uçuşlar,
 • *Seçilen kategorideki otellerde oda kahvaltı bazında 7 gece konaklama,
 • *Tüm havaalanı otel - havaalanı ve şehirlerarası transferler,
 • *Bangkok havalimanında geleneksel kıyafetli Tayli kızlarla çiçekli karşılama,
 • *Otellerde welcome coctaili ( Tayland )
 • *Otellerde bagaj taşıma işlemleri ( Tayland ),
 • *Bangkok’da panoramik şehir tanıtım turu,
 • *Bangkok – Phuket / Phuket – Singapur parkurlarında yerel havayolları ile ara uçuşlar, 15 KG bagaj hakki ile
 • *Havalimanı Vergileri.
 • *TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

FİYATLARIMIZA DÂHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

 • *Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro),
 • *Ekstra turlar ve kişisel harcamalar,
 • *Yurtdışı çıkış harcı bedeli
Önemli Notlar

***Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
***Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsait ligine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
***Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Flyexpress sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
***Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
*** Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.
***Programda belirtilen iç hat bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan örnek saatler olup, tüm uçuş detayları ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit edilmesi zorunludur.

Vize

***T.C vatandaşları için vize uygulaması bulunmamaktadır. Yolcunun seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile seyahat edebilir.
***T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimiz için de yukarıdaki 6 ay şartı aynı şekilde geçerlidir.
*** 24.11.2015 Tarihi itibari ile eski pasaportlar (Lacivert Pasaport) ile yurt dışına çıkış yapılamamaktadır. Eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye’den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
***Pasaport ve Tur evraklarınızın tam olması ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Fly Express sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
***Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
***18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

***Diğer ülke vatandaşlarına uygulanan vize prosedürü için acentenizden bilgi alabilirsiniz.

Fly Express, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Fly Express, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

You can send your enquiry via the form below.

Uzakdoğu Turu
From € 1,399
per Adult

Trip Facts

 • 40
 • Lütfen bilgi alınız.
 • Lütfen bilgi alınız.
 • BANGKOK - PHUKET - SINGAPUR
 • Türk Hava Yolları