Londra - 4 Days

Londra

Londra büyük, çok büyük bir şehir. Avrupa’nın çoğu şehrini gezerken dediğiniz gibi, “otelden çıkalım da, yolumuzu buluruz” diyebileceğiniz bir şehir değil burası. Ve yine Avrupa’daki çoğu şehirde olduğu gibi, turistik yerler şehrin ufak bir kısmı değil. Londra’da gezilecek yerler deyince liste kabarık.

Görmeye değer birçok yer ve yaşamaya değer birçok farklı Londra var. Mutlaka zevklerinize uygun noktaları belirleyerek günlük plan yapmalı ve plana bağlı kalarak gezmelisiniz.

Önemli Yerler / Gezilecek Yerler

 • Buckingham PalaceLondra’nın ilk köprüsü olarak 1894 yılında inşa edilmiştir. 283 metre uzunluğunda, Londra tarihinde ve turizminde önemli yere sahiptir.
 • Tower Bridge of LondonLondra’nın ilk köprüsü olarak 1894 yılında inşa edilmiştir. 283 metre uzunluğunda, Londra tarihinde ve turizminde önemli yere sahiptir.
 • London Tower900 yıllık geçmişi ile Thames Nehri kenarında bulunan bu kale şehrin en eski yapılarından birisi! Tarih boyunca Kraliyet ailesinin mücevherleri saklanmış, hapishane ya da cephanelik olarak da kullanılmış.
 • Big Benİngiltere’nin en meşhur saat kulelerinden biridir. Westminster Sarayı’nın saat kulesi olan yapı, Augustus Pugin’in tasarımına göre inşa edilmiştir.
 • London EyeLondra şehir manzarasını kuşbakışı seyredebileceğiniz devasa bir dönme dolap!
 • Piccadilly Circus:Londra’nın trafiğe kapalı ve en uğrak meydanlarından birisidir.
 • Madame TussaudsLondra’nın meşhur balmumu heykel müzesi. Atatürk, Madonna gibi birçok ünlünün balmumu heykelini görebilirsiniz.
 • Westminster AbbeyWestminster Klisesi, kraliyet ailesi üyelerinin mezarlarının bulunduğu ve taç giyme törenleri gibi önemli tarihi olayların gerçekleştirildiği kilisedir. Binanın güneyine bakan bölümde ise “Şairler Köşesi” olarak adlandırılan; Dickens ve Shakespre’in de aralarında bulunduğu dünyaca ünlü yazarların anıtları bulunmaktadır.
 • St. Paul’s CathedralPrens Charles ve Lady Diana’nın evlendiği, Winston Churchill’in cenaze töreninin yapıldığı ünlü ve tarihi katedral. Yapımı 1711 yılında tamamlanmış.
 • Hyde ParkHyde Park, Londra’nın dünyaca ünlü parkıdır. Küçük büyük Londralıların spor yapmak ya da dinlenmek için gittikleri bu parkı Londra gezisine mutlaka ekleyin.
 • British MuseumDünyanın en önemli müzelerinden biridir. Mısır, Batı Asya, Eski ve Antik Yunan, tarih öncesi İngiltere ve Doğu kültürüne dair çok geniş bir koleksiyonu barındırır.
 • Trafalgar MeydanıLondra’nın en önemli kutlamalarının yapıldığı meydandır. Trafalgar Meydanı’ndaki 50 metre yüksekliğindeki sütun 1805 yılında Napolyon’la yapılan savaşta ölen İngiliz denizci Amiral Lord Nelson adına yaptırılmıştır.

Ne Yapılır

Londra tarihi eserler görebileceğiniz gibi parklarında, göl kenarında ve ünlü meydanlarında gezintiler yapabileceğiniz bir şehir. Ayrıca çok sayıda müze ve sanat galerisi gezebilir, dünyaca ünlü müzikallere ve tiyatro gösterilerine gidebilirsiniz.
Sokak sanatçılarının gösterilerini izleyebilir, meşhur Londra semt pazarlarında alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca şehirde yürüyerek, bisikletle, botlarla ya da otobüslerle yapılan değişik temalı turlara katılabilirsiniz.
Day 1
İSTANBUL – LONDRA

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde saat 07:30’da hazır bulunulması. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Atlas Global Havayollarının KK 6007 sefer sayılı uçuşu ile 10.25 de Londra’ya uçuş. Yerel saat ile 12.30’da Stansted Havalimanı’na varışın ardından özel aracımız ile panoramik şehir turu. Görülecek yerler arasında; Parlemento Binası, BIG BEN Saat Kulesi, Westminister Köprüsü ve Manastırı, Trafalgar Meydanı, Amiral Nelson Anıtı, Hyde Park, Buckingham Sarayı, Thames Nehri, Meydanı bulunmaktadır. Tur sonrası otele transfer ve odaların alınması. Geceleme otelimizde.

Day 2
LONDRA-1

Londra’da yapacağımız sabah kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek olan London Eye & Madame Tussauds & Thames Nehri turumuza katılabilirler (105 Pound) . Dünyanın en büyük dönme dolaplarından biri olan London Eye her yıl milyonlara turist tarafından ziyaret edilmektedir. Turumuzun bir sonraki durağı; birçok farklı şehirde de yer alan Madame Tussauds Müzesi’nde balmumu heykeller arasında keyifli zaman geçiriyoruz. Sonrasında arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Royal Banquet & Show turumuza katılabilirler (65 Pound). Tur bitiminde otele dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelinizde.

Day 3
LONDRA-2

Otelimizde yapacağımız sabah kahvaltının ardından, dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Windsor Kalesi & Oxford & Bicester Turu’na katılabilirler (85 Pound). Windsor Kalesi dünyanın en büyük ve en eski kalesidir. Yaklaşık 1000 yıldır İngiliz kraliyet ailesinin bazı özel dönemlerde ikamet ettiği bir yerdir. Günümüzde kale hala kullanımda olup, İngiltere Kraliçesi bazı özel haftasonlarını burada geçirmektedir. Kale tüm görkemi ile her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Ardından İngiltere’nin kültürel ve tarihi yönden en zengin şehirlerinden biri olan Oxford’a yolculuğumuza başlıyoruz. Oxford; dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere ev sahipliği yapması nedeniyle, kozmopolit yapıya sahip bir öğrenci şehridir. Şehir dokusu, mimarisi ve kültürel yapısı ile sizi alıp bambaşka bir dünyaya götürüyor. Oxford turumuzun ardından yüzlerce markayı içerisinde barından Bicester Outlet’e doğru yola çıkıyoruz. İngiltere’nin ve dünyanın en popüler alışveriş merkezlerinden biri olan Bicester Outlet’te alışveriş için serbest zaman. Turumuzun ardından otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

Day 4
LONDRA – İSTANBUL

Son sabah kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve rehberimizin belirleyeceği saatte dönüş yolculuğumuz için; Stansted Havalimanı’na transferimiz gerçekleşiyor. Atlas Global Havayollarının KK 6008 sefer sayılı uçuşu ile 13.35 de Atatürk Havalimanına uçuş, yerel saat ile 19.30’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

FİYATLARIMIZA DÂHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

 • * Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli
 • * Atlas Global Havayolları ile İstanbul (IST) / Londra (Stansted) / İstanbul (IST) ikram dahil uçak bileti
 • * Belirtilen kategori vb. standartta otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama
 • * Londra panoramik şehir turu
 • * Alan/Otel/Alan transferleri
 • * Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • * TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

FİYATLARIMIZA DÂHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

 • * Yurt dışı çıkış harcı bedeli (15 TL)
 • * Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 • * Programda ekstra olarak belirtilen tüm turlar
 • * Müze ve ören yerleri girişleri
 • * Seyahat sağlık sigortası (10 Euro.- 65 yaşa kadar)
 • * İngiltere vizesi (120€.-)
ÖNEMLİ NOTLAR

***Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
***Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Flyexpress sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
***Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acenta tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
*** Fly Express, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Fly Express, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Vize

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Fly Express sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
T.C. pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye’den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

You can send your enquiry via the form below.

Londra

Trip Facts

 • 40
 • İlkbahar, Yaz, Sonbahar, Kış, Yılbaşı, Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı Dönemi
 • Lütfen bilgi alınız.
 • Tüm Türkiye'den ve Kıbrıs'tan İç Hat Bağlantı İmkanı
 • Atlas Global Hava Yolları