Kayıp Cennet Madagaskar - 13 Days

Kayıp Cennet Madagaskar

Dünyanın en büyük 4. adası olan Madagaskar, 21 milyonu geçen nüfusuyla Afrika’nın fakir ülkelerinden biri olarak Hint okyanusunun dalgalarına kucak açmış bir memleket. Malagasi ve Fransızca dillerinin konuşulduğu ada, %52’si yerel inanışlara bağlı bir topluluğu içinde barındırıyor. 1895-1958 yılları arasında Fransa boyunduruğunda yaşayan Madagaskar bugün dünyanın dört bir tarafından gelecek ziyaretçilerini bekliyor. Eşsiz doğası ve renkli canlı yaşamıyla Madagaskar, soğuk kış günlerinde içinizi ısıtacak bir alternatif olabilir.

UNESCO Somut olmayan Kültürel Miras Listesindeki ağaç oyma işçiliği / Barındırdığı canlıların yüzde 95’ini dünyanın başka yerlerinde görmenin mümkün olmadığı Madagaskar / Doğayı seven, nadir canlı türlerini görmeyi arzulayan herkesin bir gün ziyaret etmeyi hayal ettiği dünyanın en değerli doğa hazinelerinden biri / Yağmur ormanlarında özgürce yaşayan lemurlar, bukalemunlar, zehirli olmayan sürüngenler, kurbağalar, kuş türleri ve köklerinin göğe yükseldiğine inanılan  kutsanmış baobab ağaçları / Anılardan silinmeyecek bir gezi…

Day 1
İSTANBUL - ANTANANARİVO

Havaalanından Türk Hava Yolları’nın gece uçuşu ile Antananarivo’ya hareket ediyor ve 12 saatlik yolculuğumuz sonrası varıyoruz. Havalimanında karşılanma sonrası otelimize transfer ediliyoruz. Madagaskar, dünyanın en büyük 4. adası olan Madagaskar, 21 milyonu geçen nüfusuyla Afrika’nın fakir ülkelerinden biri olarak Hint okyanusunun dalgalarına kucak açmış bir ülkedir. Madagaskar’ın da ana karadan kopuşu 165 milyon yıl öncesine dayanıyor. Afrika ve Hindistan’ın birbirinden koptuğu bu dönemde, ilk önce Afrika’dan kopan Madagaskar milyonlarca yıl sonra bu sefer de Hindistan’dan kopmuş ve Hindistan’ın Asya kıtasıyla birlikte kuzey doğuya çekilmesiyle bir ada olarak Afrika’nın hemen bitişiğinde kalmış. Madagaskar 70 milyon yıldır dış dünyadan izole bir tabiata ev sahipliği yapıyor. Madagaskar’ın en önemli özelliği barındırdığı canlıların %99’unun sadece Madagaskar’da bulunmasıdır. Adadaki bitkiler ve hayvanların neredeyse tamamı sadece Madagaskar’da ve özel hayvanat bahçelerinde görülebilir. Malgaş dilinde “Binlerin kenti” anlamına gelen Antananarivo, Madagaskar’ın başkenti ve en büyük şehridir. Madagaskar 1625’te Kral Andrianjaka tarafından kurulmuştur. Şehri koruma altına alın birçok askerin olması nedeniyle şehire “Antananarivo” (Binlerin Şehri) ismi verilmiştir. Fransız İmparatorluğu’nun sömürge şehirlerinden biri olmadan önce bile büyük bir şehir hâline gelmiştir. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Day 2
ANTANANARİVO – ANTSİRABE

Erkenden yapacağımız kahvaltı sonrası yaklaşık 5 saat sürecek bir kara yolculuğu ile Madagaskar’ın termal merkezi olarak bilinen ve Antananarivo’nun güneyinde yer alan Antsirabe’ye hareket ediyoruz. Yol üzerinde alacağımız öğle yemeğimiz sonrasında Antsirabe’ye devam ediyor ve varışımız ile birlikte otele yerleşiyoruz. Antsirabe şehrinin kelime anlamı çok tuzun bulunduğu yer anlamına gelmekte olup, barındırdığı birçok kaplıca nedeniyle Fransa’nın sömürge bölgesi olduğu dönemlerde Madagaskar’ın Vichy’si olarak adlandırılmıştır. Fas sultanı V. Muhammed ile ilerleyen yıllarda II. Hasan unvanı ile Fas kralı olarak tahta çıkacak olan oğlu 1955 yılında bu şehirde sürgünde yaşamışlardır. Antsirabe bir spa kasabası olarak 1800’lerde buraya gelen misyonerler tarafından sağlık merkezi inşa edilen bir yer olarak tanınmıştır. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Day 3
ANTSİRABE – AMBOSİTRA – RANOMAFANA

Bugün 4.5 saat sürecek olan bir kara yolculuğu ile Ranomafana’ya hareket ediyor ve pirinç tarlalarını, yağmur ormanları ve okaliptüslarla kaplı tepelerin arasından bir yolculuk gerçekleştiriyoruz. Yolumuz üzerinde Ambositra’yı ziyaret ediyor ve el işi atölyelerini geziyoruz. Öğle yemeğimiz sonrası Ranomafana’ya devam ediyor ve varışımız ile birlikte otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme kampımızda.

Day 4
RANOMAFANA

Güzel bir gün için erken saatlerde Ranomafana Milli Parkı’nda orman içinde bir yürüyüşe çıkıyor ve bu zengin faunayla birlikte lemurları da yakından görme şansına sahip oluyoruz. Sonrasında Ranomafana’da serbest zaman ayırıyor ve dinlenmeye çekiliyoruz. Ranomafana Malgaş dilinde “Sıcak Su” anlamına gelmekte ve kuşkusuz Madagaskar’ın en olağanüstü atmosferine sahip bir milli park konumundadır. Birbirinden farklı 12 lemur türüne ve akıllara hayret verecek derecede bir biyolojik çeşitliliğe sahip olan Ranomafana Milli Parkı, dağ eteklerine kadar uzanan 415 kilometrekarelik bir alanla kaplanmış ve barındırdığı özellikle lemur türleri ile gezginlerin göz bebeği olan bir vahşi yaşam alanı olarak adını duyurmuştur. Kampımızda alacağımız akşam yemeği sonrası ise gece yürüyüşüne çıkıyor ve adaya özgü hayvanların izini sürüyoruz. Geceleme kampımızda.

Day 5
RANOMAFANA – AMBALAVAO – ANJA – RANOHİRA

Birlikte yapılan kahvaltı sonrası ortalama 7 saat sürecek bir kara yolculuğu ile Ranohira’ya doğru yola çıkıyor ve Ambalavao’da kağıt atölyesini ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimiz sonrasında Anja rezervini geziyor ve köylüler tarafından yönetilen ve idare edilen bu rezervi gezerken rehberimizin sunumu ile turumuza devam ediyoruz. Bu gezimiz sonrasında Ranohira’ya olan yolculuğumuza devam ediyor ve varışımız ile birlikte otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Day 6
RANOHİRA – ISALO MİLLİ PARKI – TULEAR – IFATY

Erken saatlerde Isalo Milli Parkı’nı ziyaret ediyor ve safir avcılarının bulunduğu pazarı görüyoruz. İsalo Milli Parkı etrafını çevreleyen kum tepeleri ve derin kanyonları ile ünlü olup 1962 senesinde kurulmuştur. Bu gezimiz Sonrasında Tulear’a doğru yolumuza devam ediyor ve varışımız ile birlikte 4×4 araçlarımıza binerek Ifaty’ye hareket ediyoruz. Ifaty’ye varışımız ile birlikte ise otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Day 7
IFATY

Dalış cenneti olarak bilinen Ifaty’de tam gün serbest zaman ayırıyor ve deniz ile güneşin tadını çıkarıyoruz. Öğle ve akşam yemekleri ile geceleme otelimizde.

Day 8
IFATY – TULEAR – ANTANANARİVO

Tulear’a doğru hareket ediyor ve havalimanına transfer ediliyoruz. Yerel havayolları ile Antananarivo’ya hareket ediyor ve sonrasında havalimanında karşılanarak yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alıyor ve otele transfer ediliyoruz. Geceleme otelimizde.

Day 9
ANTANANARİVO – ANDASİBE

Andasibe’ye doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde egzotik bir çiftlik gezisi yapıyor ve Madagaskar’a özgü sürüngenleri görebilme şansına sahip oluyoruz. Bu ziyaretimiz sonrasında Lemur Krallığı olarak bilinen Andasibe’ye doğru yolumuza devam ediyor ve varışımız ile birlikte otele yerleşiyoruz. Etrafı birçok park ve koruma alanları ile çevrili olan Andasibe, kendine özgü bir vahşi yaşamı barındırması ve farklı florası ile gezginler için Madagaskar’da önemli bir uğrak noktası halindedir. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra serbest zaman ayırıyor ve dinlenme fırsatı buluyoruz. Akşam hava karardıktan sonra heyecan dolu bir gece yürüyüşüne çıkıyor ve geceleri ortaya çıkan ve kendilerini gösteren canlıları keşfe çıkıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Day 10
ANDASİBE – ANTANANARİVO

Analamazaotra Milli Parkı’nı ziyaret ediyor ve Malgaş bitki örtüsünü gözlemleyeceğimiz bir geziye çıkıyoruz. Analamazaotra rezervi, Madagaskar’daki vahşi yaşamın koruma altına alınmış bölgelerinden bir tanesi olan, Andasibe-Mantadia Milli Parkı’nın bir kısmına ev sahipliği yapmaktadır. Adanın en kuzeyine kadar ulaşan büyüklüğü ile kendine hayran bırakmaktadır. Bu gezimiz sırasında dünyanın en büyük lemurları olarak bilinen Indri lemurlarını da görüyoruz. Öğle yemeği sonrası 3 saatlik bir kara yolculuğu ile Antananarivo’ya dönüyor ve otele transfer ediliyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Day 11
ANTANANARİVO – İSTANBUL

Antananarivo’yu kendi gözümüz ile keşfe çıkmak ve alışveriş yapmak için serbest zaman ayırıyoruz. Öğleden sonra havalimanına transfer ediliyor ve Türk Hava Yolları’nın akşam uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyor, geceyi uçakta geçiriyoruz.

Day 12
İSTANBUL

İstanbul’a varışımız ile birlikte yolculuğumuzun sonuna geliyoruz.

You can send your enquiry via the form below.

Kayıp Cennet Madagaskar
From € 3,396
per Adult

Trip Facts

  • Lütfen bilgi alınız
  • Lütfen bilgi alınız.
  • Lütfen bilgi alınız.
  • Lütfen bilgi alınız
  • Türk Hava Yolları