İspanya Turu - 6 Days

İspanya

Sanatı, tarihi, futbolu ve muhteşem Akdeniz iklimini bir arada istiyorsanız; rotanızı İspanya’ya çevirin! İspanya turuyla unutamayacağınız bir tatil sizi bekliyor…
Akdeniz ile Atlas Okyanusu arasında bulunan İber yarımadasının renkli ülkesi İspanya, yüz ölçümü bakımından Fransa’nın ardından Avrupa’nın ikinci büyük ülkesidir. Milattan önce Fenikeliler ve sonrasında Roma İmparatorluğu’nun İspanya’yı mesken edinmesiyle ülkenin mimari olarak tarihin esintilerini bugünlere taşıdığını görmekteyiz. İspanya Turları elbette sadece mimari yapısı çekici kılmıyor. İspanya turundayapabileceğiniz birçok etkinlik bulunuyor. Fotoğrafçılığı sevenler, ağzının tadını bilenler, sanat düşkünleri ve muhteşem plajlarda güneşlenmeyi isteyenler… Café Tur sunduğu İspanya turu tam size göre!
Madrid Turları ile Başkent Madrid’de Reina Sofia, Prado ve Thyssen Bornemizsa Müzesi’ni gezerek sanatı doya doya yaşayabilir, zamanında boğa güreşlerinin yapıldığı büyük meydanlarda turlayabilirsiniz. Emin olun ki, bu nostaljik şehirden çok güzel duygularla ayrılacaksınız. Tabii İspanya turunuzu sadece Madrid ile sınırlandırmamalısınız. Ünlü mimar Antoni Gaudí’nin şaheseri Barselona’ya gitmeden olmaz. Barselona’nın hareketli ve eğlenceli caddesi La Rambla caddesinde sokak sanatçılarının ve ressamlarının gösterilerine hayran kalacaksınız. İspanya turunda sanata ve tarihe yol alan bir serüvene çıkacaksınız…
Peki, İspanya’da nerelere gidilir? İspanya’nın başkenti belki de ve en güzel şehri Madrid, gezilecek yerler konusunda oldukça zengin bir kent. Madrid Turları ile boğa güreşlerinin düzenlendiği Las Ventas Arenası’nda adrenalini en doruğa yükseltebilirsiniz. Peki, iyi bir futbolsever misiniz? Değilseniz bile; dünyanın en büyük takımlarından biri olan Real Madrid’in stadyumu Santiago Bernabeu’yu çıplak gözle görmelisiniz!
Başkenti turladıktan sonra İspanya’nın en çok turist çeken şehri Barselona’yı karış karış gezmeye hazır olun. Çünkü Barselona Turları gezilecek yerler konusunda her yaştan ve tarzdan gezgine hitap edebilecek bir şehir. Barselona turunda yer alıyorsanız; ünlü mimar Antoni Gaudi’nin eserlerini hayranlıkla izleyeceksiniz demektir. Sagrada Familia Bazilikası’nın muhteşem mimarisi gördükten sonra çizgi filmlerden fırlamış gibi duran yapılarıyla ünlü Park Güell’de başka diyarlarda hissedin…

Barcelona

Akdeniz şehirleri içinde 2000 yıllık geçmişi ile bir taraftan gelenekçi, diğer taraftan keşiflerdeki başarısı, değişime açık olmasıyla dinamik ve yenilikçi. Barselona masmavi denizi, plajları, zengin mutfağı, masallardan fırlamış eserleri, katedralleri, görkemli sarayları ile göz kamaştırıcı bir şehir. Atmosferi ile yaratıcığı besleyen şehir Picasso, Gaudi gibi birçok dahi sanatçıyı yetiştirmiş. Restoranları ve barları ile gece hayatının da çok aktif olduğu şehir ziyaretçilerine birçok sürpriz sunuyor.

Valencia

İspanya’nın 3. Büyük kendi Valencia, tarihi ve kültürü kadar sanayisi ve gelişen ekonomisi ile de dikkati çeker. Tarihi boyunca ve işlek limanı sayesinde Avrupa’nın hep önemli şehirleri arasında yer almıştır. Şehrin iki mimari yapısı vardır. Eski şehir büyüleyici ortaçağ köprüleri, zarif freskleri ve resimleri ile dikkat çeken St Nicholas Kilisesi, şehrin eski meydanı Plaza de la Reina, görkemli kiliseleri, UNESCO Dünya Kültür Mirası olan 1498’den kalma Lonja de la Seda (ipek borsası) ile muhteşemdir. Şehrin modern kısmı ise geniş meydanları ve modern mimarinin en güzel örnekleri ile doludur. Güzel sanat müzeleri, hareketli bir gece hayatı ve ulusal yemeği paella ise Valencia’nın mutlaka görülmesi ve denenmesi gerekenler arasındadır.

Sevilla

İspanya denildiğinde ilk akla gelen şehir Sevilla, Endülüs’ünsanat, kültür ve ekonomi merkezidir. Portakal ağaçlarının kokularının dar ve kıvrımlı romantik sokaklarını doldurduğu şehir, Bizet’inCarmen’i ve Mozart’ın Figaro’nun Düğünü başta olmak üzere yüzlerce opera eserine ilham vermiştir. Roma, İslam, Gotik, Rönesans ve Barok mimarisinin en güzel örneklerini barındıran yapıları, Sevilla ortaçağ geçitleri, romantik meydanları ve şehrin içinden geçen Guadalquivir Nehri ile gerçek bir cenneti andırıyor.

Madrid

Gündüz meydanları, sarayları, müzeleri ile Avrupa’nın en güzel tarihi başkentlerinden biri Madrid. Katedralleri, müzeleri, parkları ile sakin ve dingin ama bir o kadar neşe ve yaşama sevinci veren bir şehir. Güneşin batmasıyla birlikte hareketli bir gece hayatı başlıyor. Madrid’de yemekler geç yeniyor, mağazalar çok geç kapanıyor, sokaklar ve kafeler gece daha da kalabalıklaşıyor. 24 saat yaşayan bu güzel şehrin atmosferine kapılmamak mümkün değil.

Day 1
BARSELONA - VALENCİA

Pazar akşamını Pazartesi’ye bağlayan gece yarısını 15 dakika geçerken, saat 00:15’de İzmir Adnan Menderes Havalimanı DIŞ HATLAR Terminali’nde Lady Travel görevlileri ile buluşuyor ve Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra TÜRK HAVA YOLLARI’na ait, TK3031 sefer sayılı, 180 kişilik A321 tipi uçağımız ile gerçekleştireceğimiz AKTARMASIZ DİREKT uçuşumuz ile 02:15’de Barselona’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 3,5 saatlik uçuşumuzun ardından varışımızı ve pasaport kontrolünü takiben İspanya’yı kapsayan gezi programımız için otobüslerimiz ile Valencia’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızı takiben dileyen misafirlerimiz ile panoramik Valencia şehir turumuz. İspanya’nın 3. büyük şehri olan Valencia; mimar Calatrava’nın Sanat ve Bilim şehri adı altındaki bilim müzesi, tarihi merkezde Serranos kapısı, Basilica de la Virgen de los Desamparados, Katedral gibi tarihi yapılara da ev sahipliği yapar. Bu güzel şehirde yapacağımız keyifli gezimizin ardından otelimize transfer ve yerleşme. Konaklama Valencia yakınlarındaki otellerimizde.

Day 2
VALENCİA - (TOLEDO) - MADRİD

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile birlikte Toledo turumuz için hareket. Toledo’nun surlarla çevrili tarihi merkezi 1986 yılında UNESCO tarafından dünya kültür mirası listesine dahil edilmiştir. Tage nehri ile çevrili doğal bir kale görünümündeki Visigot ve Kastilya krallıklarının başkenti olmuş bu şehir 16.yy a kadar da İspanya krallığının en parlak dönemlerine tanıklık edip başkentliğini sürdürmüş, çarpıcı eserlerle donatılmıştır. Metal silah işçiliği ile ünlenmiş olan şehirde panoramik olarak göreceklerimiz arasında İspanya’nın en önemli katedrali olan Santa Maria (dışarıdan), Alcazar ve San Martin Köprüsü bulunmaktadır. Toledo’da geçireceğimiz keyifli saatlerin ardından Madrid’e hareket varış ve otellerimize yerleşme. Konaklama Madrid yakınlarındaki otellerimizde.

Day 3
MADRİD (SEGOVİA)

Madrid’te Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile birlikte zengin tarihi mirasının yanı sıra canlı bir kültür ve sanat merkezi olarak da ünlenen muhteşem başkent Madrid’de panoramik şehir turumuz. Yapacağımız şehir turunda göreceklerimiz arasında, şehrin en önemli yerlerinden Mayor Meydanı, Puerta Del Sol, Cibeles ve Neptuno meydanları, Alcala Kapısı, Buen retiro Parkı, boğa güreşleri için yapılan las Ventas Arenası, Atocha Tren Garı, Santiago Bernabeu Stadı, Gran Via, Don Kişot Parkı ve Kraliyet Sarayı bulunmaktadır. Gezimizin ardından dileyen misafirlerimiz ile birlikte Segovia turumuza katılma imkanı. Madrid’in kuzeybatısında yeşil tepeler üzerinde kurulmuş tipik bir Roma şehri görüntüsündeki Segovia; geçmiş ile günümüzün bir arada yaşandığı tarihi şehirlerinden biridir. Şehirdeki su kemeri ve Alcazar Katedrali ile ünlüdür. Şehirde 19. yüzyılın sonlarına kadar kullanılan su kemeri antik şehri önemli bir askeri üs haline getiren Romalılar tarafından yapılmıştır. Şehrin batı ucunda üçgen çatıları, küçük kuleleri ve mazgallı duvarları ile yükselen Alcazar bir peri masalı şatosunu andırır ve Disneyland’ın sembolü haline gelmiş şatosuna ilham kaynağı olmuştur. Gezimizin ardından Madrid’e dönüş. Konaklama otellerimizde.

Day 4
MADRİD - ZARAGOZA - BARSELONA

Zaragoza yolculuğu öncesi Sabah kahvaltımızın ardından Zaragoza’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızı takiben TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Zaragoza şehir turumuz. Zaragoza İspanya’nın kuzeydoğusunda İspanya’nın 4. Büyük şehri. Kendine özgü kültürü, yerel mutfağı, Del Pilar Bazilikası, La Seo Katedrali, Aljaferia Sarayı gibi yapıları ile dikkat çeker. Şehirde vereceğimiz keyifli bir molanın ardından akşam üzeri Barselona’ya varışımız takiben otelimize yerleşme ve serbest zaman. Konaklama Barselona yakınlarındaki otellerimizde.

Day 5
BARSELONA (PARK GUELL - GOTİK MAHALLE)

Barselona Sabah kahvaltımızın ardından rehberlerimiz eşliğinde dileyen misafirlerimiz ile yapılacak panoramik Barselona şehir turunda Catalunya Meydanı, ünlü Passeig de Gracia Caddesi üzerindeki Pedrera, Batllo, Amatller, Lleo evleri, Montjuic, Cristobal Colon anıtı, Sagrada Familia Kilisesi görülecektir. Şehir turumuzun ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile birlikte Park Guell ve Gotik Mahalle turumuz. Barselona tarihinin başladığı yerdir “Gotik Mahalle”. Erken Roma ve Ortaçağ döneminde şehrin kendisini oluşturan “eski kent (ciutat Vella)” günümüzde de Barselona’nın kalbi olmayı sürdürmektedir. Park Guell, Barselona’nın dünyaca ünlü sıra dışı parkıdır. 1910 yılında sanayici Eusebio Guell, şehrin üzerinde yükselen özel bir site yapması için ünlü mimar Gaudi’yi görevlendirmiştir. Park, Gaudi’nin ünlü Sagrada Familia eserinden sonraki en iddialı yapısıdır. Park Guell’de ortak bahçeleri bulunan, 60 evden meydana gelen bir site inşa edilmesi planlansa da proje boyunca evlerin yalnızca ikisi bitirilebilmiştir. Yarısı tamamlanabilen projenin iptalinin ardından bahçeler 1922 yılında park olarak halkın kullanımına açılmıştır. 1984’te UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’ne alınan ve farklı mimari tarzların çarpıcı uyumunu yansıtan parkta trencadis seramikleri, yılanı andıran bir bank, peri masallarını canlandıran pavyonlar, Gotik kemerler görülmeye değerdir. Turumuzun ardından serbest zaman. Konaklama otellerimizde.

Day 6
BARSELONA (GİRONA - FİGUERES - SALVADOR DALİ) - (LA ROCA OUTLET) - İZMİR

Son günün son Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimizin katılımı ile ekstra olarak yapılacak olan Girona, Figueres, Salvador Dali Müzesi ve La Roca Outlet gezisi. Tur esnasında önce tarihi Girona şehrinde San Feliu kilisesi, Santa Maria katedrali meydanı, mimar Eiffel’in demir köprüsü ve Yahudi Mahallesi görüldükten sonra ressam Salvador Dali’nin yaşadığı Figueres’a varıyoruz. Figueres kasabasının Dali’ye tahsis ettiği, İspanya’nın en çok ziyaretçi çeken ikinci ama en ilginç müzesi olma özelliği taşıyan Teatro – Museo Dali gezimizin ardından Barselona’ya geri dönüş yolumuzda La Roca Village Outlet’te 100’den fazla ünlü markaya ait mağazalarda %50’lere varan indirimlerle alışveriş yapma imkanı bulabilir veya şık cafelerinde dinlenebilirsiniz. Gezimizin ardından Barselona’ya geri dönüş ve serbest zaman. Rehberlerimizin belirleyeceği saatte dönüş yolculuğumuz için Barselona Havaalanı’na transfer. Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra saat 23:55’de TÜRK HAVA YOLLARI’na ait, TK 3030 sefer sayılı, 180 kişilik A321 tipi uçağımız ile AKTARMASIZ DİREKT İzmir’e hareket ediyoruz. İzmir’e varış ve başka bir Lady Travel turunda buluşmak üzere vedalaşma.

FİYATLARIMIZA DÂHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

 • -İZMİR / BARSELONA / İZMİR TÜRK HAVAYOLLARI AKTARMASIZ DİREKT SEFERLERİ İLE UÇUŞLAR
 • -ALAN VERGİLERİ ve ZORUNLU MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI
 • -PROGRAMDA BELİRTİLEN ŞEHİRLER ARASI ULAŞIMLAR ve İSPANYA’DA HAVAALANI TRANSFERLERİ
 • -PANORAMİK ZARAGOZA ŞEHİR TURU
 • -BARSELONA YAKINLARINDA 2 GECE -MADRİD YAKINLARINDA 2 GECE
 • -VALENCİA YAKINLARINDA 1 GECE ODA KAHVALTI (Continental) KONAKLAMA
 • -SEÇİLEN KATEGORİDE KALİTELİ OTELLER
 • -LADY TRAVEL REFAKATİ VE PROFESYONEL REHBERLİK

FİYATLARIMIZA DÂHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

 • -SCHENGEN VİZE ve SERVİS ÜCRETİ : € 120
 • (YEŞİL PASAPORTA VİZE UYGULAMASI YOKTUR)
 • -YURTDIŞI ÇIKIŞ FONU (DEVLETE ÖDENEN 15 TL) (uçuştan önce müşterimizce bankaya yatırılmalıdır)
 • -SEYAHAT İPTAL, VİZE, SAĞLIK GÜVENCE PAKETİ : € 15 (70 yaş üzeri € 30)
 • -İSTEĞE BAĞLI TURLAR & OTEL AKTİVİTELERİ
iSTEĞE BAĞLI EKSTRA TURLAR

MiNi PAKET; 2 Adet Kültür Turunun Kayıt Esnasında Paket Olarak Alınması Halinde
220 Euro Yerine 20 Euro İndirim ile 200 Euro

(1)BARSELONA, MADRİD ve VALENCİA ÜÇLÜ ŞEHİR PAKETİ : € 155.-
(2)TOLEDO : € 65.-

MEGA PAKET; 5 Adet Kültür Turunun Kayıt Esnasında Paket Olarak Alınması Halinde
415 Euro Yerine 120 Euro İndirim ile 295 Euro + ÜCRETSİZ FLAMENKO GECESİ!!..

(1)BARSELONA, MADRİD ve VALENCİA ÜÇLÜ ŞEHİR PAKETİ : € 155.-
(2)TOLEDO : € 65.-
(3)SEGOVİA : € 55.-
(4)PARK GUELL – GOTİK MAHALLE : € 55.-
(5)GİRONA – FİGUERES – SALVADOR DALİ MÜZESİ – LA ROCA OUTLET : € 85.-

EĞLENCE TURU
FLAMENKO GECESİ : € 50.-
(1 ADET İÇECEKLİ – YEMEKSİZ)

EKSTRA TURLARDA 0-2 YAŞ ÜCRETSİZ, 2-12 YAŞ %30 İNDİRİM!!.

*Tüm kültür ve eğlence paket indirimleri kayıt anında alınması durumunda geçerlidir.

Önemli Bilgiler

*Tüm fiyatlar 15 Ocak 2017 mesai bitimine kadar geçerlidir ve kontenjanlar ile sınırlıdır.
*Erken rezervasyon kampanyası sınırlı kontenjan için geçerli olup, son kayıt tarihinden önce firmamız tarafından sonlandırılabilir.
*Firmamız havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey protokolüne tabidir. Tüm uçuşlarda rötar riski her zaman mevcuttur ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcu uçuştan 24 saat önce, uçuş saatlerini acenteden teyit etmekle yükümlüdür. Yolcu turu saat değişme riskini kabul ederek satın almıştır.
*İsteğe bağlı seyahat iptal, vize ve sağlık güvence paketi (Erv Ergo sigorta) : sigorta içeriğinde kabul edilen ve belgelendirilebilen nedenlerden dolayı misafirlerimizin turu iptal edebilmesi (her koşulda, vize reddinde %25, diğer hallerde %15 muhafiyet ile), tur sırasında sağlık sorunları, bagaj kaybı ve hasarı v.b. konuları güvence altına alan sigorta paketidir. Detayları sorunuz.
*3 kişilik odalarda üçüncü kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. İlave yataklar çek yat veya sofa bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmakta olup, bu tür yataklardan kaynaklanacak sıkışıklık müşterimiz tarafından kabul edilmiş sayılır.
*Otellerde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
*Gezilecek şehirlerde olabilecek ulusal bayram, kongre, spor organizasyonları v.b. yoğunluklar nedeni ile gezi programında değişiklik yapma hakkı acente için saklıdır. Konaklama yerlerinde değişiklik yapılabilir.
*Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır.
*Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

You can send your enquiry via the form below.

İspanya Turu
From € 379
per Adult

Trip Facts

 • Lütfen bilgi alınız
 • Lütfen bilgi alınız.
 • Lütfen bilgi alınız.
 • Barselona, Madrid, Valencia, Zaragoza, Toledo, Segovia, Girona&Figueres, Salvador Dali Müzesi... Ücretsiz Flemenko İmkanı...
 • İzmir'den İzmir'e Türk Havayolları ile Barselona Gidiş, Barselona Dönüş Aktarmasız ve Direkt