Güney Afrika - 10 Days

G. Afrika

Rengarenk insanların yaşadığı Nelson Mandela’nın ülkesi Güney Afrika, size akıllardan çıkmayacak bir tatil sunuyoruz.

JOHANNESBURG

Genç bir şehir olsa da çarpıcı bir tarihe sahip olan Johannesburg, altın madeni yataklarının keşfi ile doğdu ve dünyanın her tarafından rüyalarının peşinde koşan insanları 120 yıl önce olduğu gibi bugün de Afrika turları ile kendine çekiyor. Otların ve tepelerin kapladığı bu coğrafyanın altında yatan değerli maden, Johannesburg’u bugün olduğu haline, Güney Afrika Cumhuriyeti’nin en büyük ve canlı kenti haline getirdi.

Yalnızca ülkenin değil, tüm Afrika kıtasının da en büyük ve önemli şehirlerinden olan ve yerlilerin Joburg olarak andığı bu kent, ekonomik zenginliklerin yanı sıra renkli sosyal hayatı, kültür sanat etkinlikleri ve sayısız festivalleri ile dünyanın pek çok yerinden turisti kendine çekiyor. Ilıman iklimi, şehri saran yemyeşil ormanları ve ev sahipliği yaptığı milyonlarca kuş ile Johannesburg, Güney Afrika turuiçerisinde unutamayacağınız şehirlerden bir tanesi olacak. Johannesburg turları ile Güney Afrika’nın en güzel yerlerini görecek ve her daim hatırlayacağınız bir tura çıkacaksınız.

Johannesburg’ta Görülecek Yerler

Yakın zamana kadar tehlikeli bir bölge olarak bilinen Johannesburg, bu karanlık çehresini son yıllarda tamamen geride bırakarak müthiş bir turizm merkezi olma yolunda ilerliyor. Johannesburg turları ile Apartheid olarak bilinen siyahî ve beyaz halkların ayrımını yaşadığı acı günlerin hatırasını bugün Apartheid Müzesi’nde görebileceğiniz kent, sayısız güzelliğiyle ve şehir gezisi imkanıyla sizi etkileyecek.

Geçmişten bugüne tarihe tanıklık etmiş Constitution Hill, Mandela’nın kaldığı hücre ve dönemin çarpık adalet anlayışını yansıtan hapishane müzesiyle Güney Afrika’nın geçmişini daha iyi anlamanızı sağlayacak. Şehrin merkezinde yer alan Newtown bölgesi, hem güzel sokakları ve meydanlarıyla hem de müzeleri ve sanat merkezleriyle mutlaka görmeniz gereken yerlerden biri.

Market Tiyatrosu, Nelson Mandela Köprüsü, renkli bit pazarı, Afrika Müzesi ve birbirinden güzel canı müzikleri dinleyebileceğiniz kulüpleri ve barlarıyla Newtown’da dolaşmaktan büyük keyif alacaksınız. Mandela Müzesi, Walter Sisulu Botanik Bahçesi, tarihi altın madenleri ve tepesinden şehrin mükemmel manzarasını görebileceğiniz Carlton Centre gibi yerleri görmeden Johannesburg gezinizibitirmeyin.

Johannesburg’tan Ne Alınır?

Yerel ürünleri ve pek çok ünlü markanın ürünlerini bulabileceğiniz Johannesburg şehrindeki alışveriş merkezlerini dolaşabilirsiniz. Bununla birlikte şehre özgü ürünleri bulabileceğiniz pazarları da gezebilirsiniz. Johannesburg’tan alabilecekleriniz, altından yapılma takılar, ahşap el işi ürünleri, rengarenk boncuklarla yapılan takı ve aksesuarlar, seramik ürünleri ve deve kuşu yumurtalarıdır.

CAPE TOWN

Okyanus ve dağlar arasında yer alan muhteşem kent Cape Town, Güney Afrika’nın en eski kenti ve hem kültürel hem de doğal sayısız güzelliğe ev sahipliği yapıyor. Ülkenin ikinci büyük şehri olan ve yasama başkenti olarak parlamentoyu da barındıran Cape Town turları capcanlı hayatıyla ve her kültürden nüfusuyla unutamayacağınız bir deneyim sunuyor. Unutulmaz bir tatil seyahati, en uygun yeme içme fiyatları ile Cape Town’da sizleri bekliyor. Son yılların en çok ziyaret edilen ve sevilen yerlerinden olan Cape Town için şimdiden yerinizi ayırtın.

Eski çağlarda denizciler için önemli bir nokta olan Ümit Burnu’nun da yer aldığı bu güzel şehirde Table Dağı’nın heybetli görüntüsü, şehrin doğal arka plan görüntüsünü oluşturuyor ve akıllara kazınan bir manzara yaratıyor. Mutfak alanında da oldukça zengin olan Cape Town, çeşitli ulusların yemeklerini ve dünyanın en iyi restoranlarından bazılarını bulabileceğiniz, timsahtan devekuşuna kadar pek çok etin tadına bakabileceğiniz bir yer.

Cape Town’da Gezilecek Yerler

Şehrin başlıca aktivitelerinden biri teleferikle ya da tırmanarak Table Dağı’na çıkmak ve muhteşem manzaranın tadını çıkarmak. Bunun yanında mutlaka Kirstenbosch Botanik Bahçesi’ne uğrayıp dünyanın en büyük botanik bahçelerinden olan bu yerdeki muhteşem bitkilerin güzelliğine şahit olmalısınız.

Kentin en sevilen yerlerinden biri olan Victoria ve Alfred Sahili, hem alışveriş, hem eğlence hem de güzel yemekler için gelmeniz gereken yerlerden biri. Günün her saati canlı olan bu bölgede güzel bir manzara sizi bekliyor. Apartheid rejimine karşı çıkan Nelson Mandela ve diğer politik esirlerin tutulmuş olduğu Robben Adası’nı ziyaret edip müzeyi ve hapishaneyi gezebilirsiniz.

İsterseniz çeşitli su sporları yapabilir, Cavendish bölgesinde alışveriş yapabilir ve şehir merkezindeki sayısız müzeyi, sanat galerisini ve canlı müzik mekânlarını ziyaret edebilirsiniz. Muhteşem güzelliklerle dolu capcanlı bir şehir olan Cape Town’da yapabileceklerinizin sayısı yalnızca hayal gücünüzle sınırlı.

Cape Town’dan Ne Alınır?

Şehirde hem yerel ürünlerin hem de dünyaca ünlü markalara ait olan ürünlerin olduğu çok büyük alışveriş merkezleri bulunuyor. Cavendish Square, Century City ve V&A Waterfront bunlardan birkaçıdır. Bunlarla birlikte bit pazarlarını da gezebilirsiniz. Cape Town şehrinden, Afrika’ya ait el işi ürünlerinden, deri işleri ve paltolardan, seramik ürünlerinden satın alabilirsiniz. Altından yapılan el işi ürünler ve mücevher takılar da alabilecekleriniz arasındadır.

Day 1
İSTANBUL – JOHANNESBURG

Türk Hava Yolları’nın gece uçuşu ile Johannesburg’a hareket ediyor ve geceyi uçakta geçiriyoruz. Johannesburg’a varışımız ile birlikte havalimanında karşılanıyor ve Johannesburg’ta panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Güney Afrika Cumhuriyeti’nin en önemli kültür, sanayi ve ticaret merkezi olan Johannesburg, “igoli” yani altın kenti olarak da anılıyor. Altın ve elmas ticareti ile gelişen şehir, 1886 senesinde altın madeni kasabası olarak kuruluyor. Şehrin zenginliği büyük ölçekli altın ve elmas madenlerine dayanıyor. En lüks semti Sandton olarak Johannesburg’un finans merkezi olduğunu düşünürsek Sandton bu merkezin en yüksek tabakasını oluşturuyor diyebiliriz. Dünyanın ortalama ağaç miktarının en yüksek olduğu şehirlerden birisi olan Johannesburg, altın ve elmas bakımından zengin yer altı kaynaklarına sahip bir profil çiziyor. Şehir turumuz sırasında sayısız ödül, hafızalara kazınan özlü sözler ve tüm dünya liderlerine ilham kaynağı olan “Nelson Mandela” adına ithaf edilen meydanı ziyaret ediyoruz. Ardından De Beers Binası, Ghandi Meydanı, Rissik postanesi, Rosebank ve Melrose Arch panaromik olarak görüyor ve dinlenmek üzere otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

Day 2
JOHANNESBURG – ASLAN PARKI – SUN CİTY

Kahvaltı sonrası Sun City’ye doğru yola çıkıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği ve Güney Afrika aslanlarını çok yakından tanıyabileceğimiz Aslan Parkı turuna katılabilirler. Güney Afrika’da unutulmaz anlar yaşayacağınız parkta nadir bulunan beyaz aslanları görebilir, dünyada en çok ilgi çeken 100 yerden bir tanesi olan bu eşsiz parkta 4×4 araçlarla aslanların arasında gezebilir, yavru küçük aslanlarla interaktif bir ilişkide olup dokunup sevebiliriz. Aynı zamanda zürafaları da görebilir, dokunup kendilerini besleyebiliriz. Turumuzun ardından Sun City’ye doğru yolumuza devam ediyoruz. Burası tıpkı Las Vegas gibi sadece turizm odaklı kurulan lüks bir tatil bölgesidir. Palmiye ağaçları, suni gölleri ve denizleri ve plajlarıyla beraber kumarhane, lüks oteller, golf şampiyonası merkezi ve dünyanın ikinci Las Vegas’ı olarak bilinen Sun City inanılması çok güç şartlar altında Kıta Afrika’sında muazzam paralar harcanarak yoktan var edilmiş, dünyanın heryerinden turistlerin akın ettiği mükemmel bir suni şehirdir. Sun City ziyaretçilerine bir çok seçenek sunar; The Lost City’i keşfedebilir, Su Dünya’sında yapay dalgalar içinde yüzebilir, Alışveriş ve eğlence merkezine gidebilir, Casino’da şansınızı deneyebilir veya timsah çiftliğine gidebilirsiniz. Ayrıca golf ve tenis gibi spor imkânlarını da değerlendirebilirsiniz. Geceleme otelimizde.

Day 3
SUN CİTY – PİLANESBERG

Sabah Güney Afrika’nın en büyük milli parklarından birisi olan Pilanesberg’e doğru yola çıkıyoruz. Pilanesberg Sun City’ye yakınlığı ile bilinen, dünyada sadece 3 bölgeden bir tanesi olan, 1.300 milyon yıl önce sönmüş olan alkalin krater üzerine kurulu bir milli parktır. Ayrıca bu park oldukça güzel manzarası ve bir o kadar etkileyici atmosferi ile de isminden fazlası ile söz ettiriyor. Pilanesberg, Afrika vahşi yaşamının en tehlikeli memeli hayvanlarını bünyesinde barındırıyor. Özellikle “Big Five” ismi ile genelledikleri beş en tehlikeli ay hayvanını da içinde barındırıyor. Burada yaşayan hayvanlar arasında aslanlar, filler, siyah-beyaz gergedanlar, Afrika mandaları, leoparlar, zebralar, sırtlanlar, zürafalar, su aygırları ve timsahlar ön sıralarda yer alıyorlar. Bunların yanında parkta 365 kuş türünün de bulunduğu biliniyor. Bu kuşların bir kısmı sürekli bu bölgede yaşarken, bir kısmı ise göçmen kuşlardır.

Day 4
PİLANESBERG

Pilanesberg sabahın ilk saatlerinde henüz güneş doğmadan uyanan doğayı keşfetme şansına sahip olmak için safari gezisine çıkıyoruz. Doğal ortamlarında izleyeceğimiz 5 Büyük’ü bu kez avlanmak için gezerken görüyoruz. Safari esnasında Güney Afrika’nın Beş Büyüğü olarak tabir edilen aslan, bufalo, fil, leopar ve gergedanı bulmaya çalışıyoruz. Ayrıca 350 kuş türü, 65 sürüngen ve yüzlerce değişik hayvan çeşidini görme imkânına da sahip oluyoruz. Safari sonrası kampımıza dönerek kahvaltımızı yapıyoruz. Gün içinde kampta zaman geçiriyor ve doğal ortamı kendi gözümüz ile keşfe çıkma fırsatına sahip oluyoruz. Arzu eden misafirlerimiz akşam yemeği öncesi ekstra olarak düzenlenecek olan Akşam Safarisi Turuna katılabilir ve önceki gece göremediğimiz vahşi yaşamı keşif imkânı bulabilirler. Akşam yemeği ve geceleme safari kampımızda.

Day 5
PİLANESBERG – LESEDİ KÖYÜ – JOHANNESBURG – CAPE TOWN

Birlikte yapılan kahvaltı sonrası safari kampımızdan ayrılarak Johannesburg Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Lesedi Kültür Köyü turuna katılabilirler. Lesedi, Köyü Güney Afrika’da yaşayan siyah ırkın kabile yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köydür. Gezinin başlangıcındaki video sunumu ile yerli kültürlerin tarihi anlatılıyor ve daha sonra Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev ve günlük yaşamlarını sergileyen alanlara giriliyor. Bu gezimizin en hareketli bölümü olan kültürel Afrika dansları hoş bir alternatif olmakla beraber danslara iştirak etme şansınız da bulunmaktadır. Öğle yemeğimizi Lesedi Köyü’nde açık büfe olarak geleneksel Afrika Mutfağı ile alıyoruz. Tur bitiminde havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Yaklaşık 2 saat sürecek uçak yolculuk sonrası yüksek dağlarla çevrili bir yarımadada kurulu, Afrika Kıtası’nın en güneyindeki şehir Cape Town’a varıyoruz. Otele transferimiz öncesi panoramik olarak yapacağımız şehir gezisinde, Parlamento Binası, Belediye Binası, Ümit Kalesi ile Bo-Kaap bölgesini göreceğiz. Geceleme otelimizde.

Day 6
CAPE TOWN (ÜMİT BURNU YARIMADASI)

Sabah kahvaltı sonrası Cape Town şehrini kendi gözümüz ile keşfe çıkmak için serbest zaman ayırıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Ümit Burnu Yarımadası turuna katılabilirler. Turumuz, Camps Bay Koyu’ndan Ümit Burnu’na geçip balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varışımızla başlıyor. Buradan tekne ile açılarak Duiker Adasındaki fok balıklarını görüyoruz. Daha sonra Chapmans Peak’den geçerek, Simons Town yakınındaki Afrika Penguenlerini görüyoruz. Deniz kenarındaki balık restoranında öğle yemeğimizi yedikten sonra Afrika’nın en güneybatı köşesinde, Bartholemeos Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu’na gidiyoruz. Bu turda ayrıca, Cape Point’teki dünyanın en büyük deniz fenerini görme şansı buluyoruz. Turumuzun sonunda, farklı sahil kasabalarından geçerek Cape Town’a dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

Day 7
CAPE TOWN (MASA DAĞI & STELLENBOSCH & ŞARAP BAĞLARI)

Masa Dağı gezisi öncesi kahvaltı sonrası serbest zaman ayırıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Masa Dağı, Stellenbosch ve Şarap Bağları Turumuza katılarak, Afrika’nın bilinmeyen yönlerini keşfe başlayabilirler. Bu turumuza KWV üzüm bağlarını ziyaret ederek başlıyoruz. 45 dakika süren bir yolculuk sonrasında mahzenler gezilip, şarap tadımı yapıyoruz. Dünyanın en iyi şarap üreticilerinden olan Güney Afrika Cumhuriyeti’nin şarap bağları bölgesinden çok ucuza kaliteli şaraplar satın alabilirsiniz. Daha sonra 1679’da kurulmuş olan Stellenbosch kasabasına geçerek şarapları, meşe ağaçları ve üniversitesi ile ünlü bu kasabada panoramik şehir turu yapıyoruz. Öğle yemeğimizi Stellenbosch’da Spice Route isimli restoranda aldıktan sonra Masa Dağı’nın 1087 m. yükseklikteki tepesinde sonlanacak gezimizde doyumsuz manzaranın büyüsüne kendinizi bırakabilirsiniz. (Teleferiğin çalışması hava şartlarına bağlıdır) Geri dönüş yolculuğunun ardından otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

Day 8
CAPE TOWN – İSTANBUL (UÇAKTA)

Son sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman ayırıyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer edilerek Türk Hava Yolları’nın uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyor ve geceyi uçakta geçiriyoruz.

Day 9
İSTANBUL

Uçağımız ile sabah erken saatlerde İstanbul’a varışımız ile birlikte yolculuğumuzun sonuna geliyoruz.

EXTRA TURLAR

Aslan Parkı | Kişi Başı : 80 EUR

Güney Afrika’da unutulmaz anlar yaşayacağınız parkta nadir bulunan beyaz aslanları görebilir, dünyada en çok ilgi çeken 100 yerden bir tanesi olan bu eşsiz parkta 4×4 araçlarla aslanların arasında gezebilir, yavru küçük aslanlarla interaktif bir ilişkide olup dokunup sevebiliriz. Aynı zamanda zürafaları da görebilir, dokunup kendilerini besleyebiliriz.

Lesedi Kültür Köyü Turu | Kişi Başı : 55 EUR

Lesedi Köyü, Güney Afrika’da yaşayan siyah ırkın kabile yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köydür. Gezinin başlangıcındaki video sunumu ile yerli kültürlerin tarihi anlatılıyor ve daha sonra Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev ve günlük yaşamlarını sergileyen alanlara giriliyor. Bu gezimizin en hareketli bölümü olan kültürel Afrika dansları hoş bir alternatif olmakla beraber danslara iştirak etme şansınız da bulunmaktadır. Öğle yemeğimizi Lesedi Köyü’nde açık büfe olarak geleneksel Afrika Mutfağı ile alıyoruz.

Pilanesberg Akşam Safarisi | Kişi Başı : 75 EUR

Safari esnasında Güney Afrika’nın Beş Büyüğü olarak tabir edilen aslan, bufalo, fil, leopar ve gergedanı bulmaya çalışacağız. Ayrıca 350 kuş türü, 65 sürüngen ve yüzlerce değişik hayvan çeşidini görme imkânı yakalıyorsunuz.

Ümit Burnu Yarımadası Turu | Kişi Başı : 135 EUR

Turumuz, Camps Bay Koyu’ndan Ümit Burnu’geçip balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varışımızla başlıyor. Buradan tekne ile açılarak Duiker Adasındaki fok balıklarını görüyoruz. Daha sonra Chapmans Peak’den geçerek, Simons Town yakınındaki Afrika Penguenlerini görüyoruz. Deniz kenarındaki balık restoranında öğle yemeğimizi yedikten sonra Afrika’nın en güneybatı köşesinde , Bartholemeos Diaz’ın keşfettiği Ümit Burn’una gidiyoruz. Bu turda ayrıca, Cape Point’teki dünyanın en büyük deniz fenerini görme şansı buluyoruz. Turumuzun sonunda, farklı sahil kasabalarından geçerek Cape Town’a dönüyoruz.

Masa Dağı, Stellenbosch ve Şarap Bağları Turu | Kişi Başı : 135 EUR

Bu turumuza KWV üzüm bağlarını ziyaret ederek başlıyoruz. 45 dakika süren bir yolculuk sonrasında mahzenler gezilip, şarap tadımı yapıyoruz. Dünyanın en iyi şarap üreticilerinden olan Güney Afrika Cumhuriyeti’nin şarap bağları bölgesinden çok ucuza kaliteli şaraplar satın alabilirsiniz. Daha sonra 1679’da kurulmuş olan Stellenbosch kasabasına geçerek şarapları, meşe ağaçları ve üniversitesi ile ünlü bu kasabada panoramik şehir turu yapıyoruz. Öğle yemeğimizi Stellenbosch’da Spice Route isimli restoranda aldıktan sonra Masa Dağı’nın 1087 m. yükseklikteki tepesinde sonlanacak gezimizde doyumsuz manzaranın büyüsüne kendinizi bırakabilirsiniz. (Teleferiğin çalışması hava şartlarına bağlıdır).

You can send your enquiry via the form below.

Güney Afrika
From € 2,196
per Adult

Trip Facts

  • Lütfen bilgi alınız
  • Lütfen bilgi alınız.
  • Lütfen bilgi alınız.
  • - Tabiat anayla başbaşa vahşi yaşamı gözlemleme, - Afrika kültürünü tanıma, - Büyük 5 ile gözgöze gelme şansı, - Güney Afrika'nın en önemli kentlerini görme imkanı, - Ya Balinalar, Afrika Penguenleri ve Fok Balıkları... HEPSİ BU GEZİDE.
  • Türk Hava Yolları