Grand Mississippi Nehir Turu - 14 Days

Grand Mississippi Nehir Turu

New York, Memphis, American Queen, New Orleans, Chicago, Muhteşem American Queen Gemisi İle 5 Eyalet

Aşağı Mississippi’de Memphis’de başlayan bu yolculuk sizi Louisiana, Mississippi ve Arkansas ve Tennessee eyaletleri ile tarihte bir yolculuğa çıkartacak. Yolculuğumuz 5*American Queen buharlı ve çarklı nostalji gemisi ile New Orleans’de sona erecek.
Mark Twain’ın “Life on the Mississippi”yolculuğuna hazırlanın.

JAZZ, BLUES, ELVİS PRESLEY  VE AMERİKA’NIN TARİHİNE BUHARLI ve ÇARKLI GEMİLERLE MİSSİSSİPPİ ÜZERİNDE UNUTULMAZ YOLCULUK….

Day 1
İSTANBUL - NEW YORK (New York)

İstanbul Atatürk Havalimanında saat 05:00’de buluşma. Pasaport, check-in ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 003 nolu seferi ile saat 07:25’de Amerika’nın en önemli şehri olan New York’a hareket. Yaklaşık 10 saatlik bir uçuştan sonra saat 11:55’de New York’a varış. Havalimanında sizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer olmadan önce New York şehrini tanıtan panoramik bir tur yapacağız. Bu tur esnasında Manhattan, Birleşmiş Milletler Binası, Madison Square, Central Park, Rockfeller Center, Dünya Ticaret Merkezi, Times Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Tur sonrası otelimize geçiş ve odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Rehberiniz akşam yemeği için restoran önerilerinde bulunacak. Geceleme otelimizde

Day 2
NEW YORK

Sabah kahvaltı sonrası arzu edenlerle ekstra olarak günümüzü New York’un en önemli simgelerini gezerek değerlendireceğiz. Metro ile yapacağımız bu tur sırasında ilk önce dünyanın en yüksek binalarından biri olan Empire State Building binasına çıkmak için bu muhteşem yapıya geleceğiz. Yüksek hızlı asansörleri ile binanın 320 metre yüksekliğinde bulunan 86.kattaki ısıtma ve soğutma sistemine sahip terastan muhteşem bir New York manzarası seyredeceğiz. Daha sonra tekne ile 1 saat sürecek muhteşem bir tur yapacağız. New York – New Jersey arasında yer alan Hudson Nehrinden hareket ederek New York’un tüm simgelerini görme şansına erişeceğiz. Brooklyn Köprüsü, Dünya Ticaret Merkezi, Özgürlük Heykelinin bulunduğu Liberty Island ve 1892-1954 yılları arasında göçmenlerin kontrol noktası olan Ellis Island görülecek yerlerden bazıları. Tur sonrası Manhattan Adasına dönüş ve otelimize transfer (140 Usd) Alışveriş yapmak ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

Day 3
NEW YORK – MEMPHİS(Tennesse)

Sabah kahvaltısının ardından havaalanına transfer ve Memphis’e uçuş. Varışta otelimiz transfer ve yerleşme. Akşam dünyaca meşhur eğlence caddesi olan Beale Caddesi yürüyüş turu ve B.B King Club da Blues dinleme imkânı. Geceleme otelimizde.

Day 4
MEMPHİS- AMERICAN QUEEN GEMİSİ-CHRISTMAS

Sabah kahvaltısının ardından Rock’n Roll kralı Elvis Presley’in şehrinde arzu edilmesi durumunda ekstra olarak Memphis & Graceland turumuza başlıyoruz (89 USD). Meşhur Peabody hotel, Beale caddesi, Martin Luter King in vurulduğu ve bugün insan hakları müzesi olan Loyale hotel; Rock’n Roll Kralı Elvis Presley in ilk kaydını gerçekleştirdiği Sun Studioları gezisinin ardından bir tarihi anı yaşamak üzere Elvis Presley Graceland turumuz başlıyor Kral Elvis’in ayak bastığı her yeri sizler de görecek nefes alacak ve resimleyeceksiniz. Saat 15:300da Rüya gemimiz American Queen’e transferle maceramız 17:00de demir alarak başlıyor. Geceleme gemimizde

Day 5
NEHİR ÜZERİNDE YOLCULUK

Bugün koltuklarımıza uzanarak ya da tüm güzellikleri kaçırmamak için kamera ve fotoğraf makinelerimizle güvertede bekleyerek eşşiz Mississippi de seyirin tadını çıkartabilir ve gemi içi eğlence aktivitelerine katılabiliriz. Mississippi’de eşi benzeri olmayan bir deneyim ve yolculuk sizleri bekliyor.

Day 6
VİCKSBURG(Mississippi)

Konukseverliği ve şehre gelen misafirlere karşı hoşgörülü tavrı sayesinde bu kasaba güneyin” Kırmızı halı serilmiş şehri” olarak ün yapmıştır

Arzu edenler için Hop-On Hop-Off Tour: şehrin kültürel karakteristik ve sanatsal tüm özelliklerini görebileceğiniz bu turda aracınızdan istediğiniz yerde inecek ve dolaşıp arzu ettiğiniz taktirde yeniden binerek tüm şehri keyifle yorulmadan gezeceksiniz. Aracınız sizi aynı zamanda ünlü alışveriş bölgesine de götürecek. Ayrıca tur sırasında 125yıldır aynı yerde bulunan kutsal üçleme kilisesini de gezebilirsiniz. Bir sonraki durak iç savaş yıllarından kalan Pemberton karargâhı ve müze olan mahkeme binası. Son olarak Washington Caddesi ile alışverişe doyacaksınız. isteyenler kaçırılmayacak fırsat Amerika ile özdeş meşhur Biedenharn Coca-Cola Muzesini de gezebilir. Ayrıca civarda antika oyuncak bebek müzesi gibi pek çok müze bulunmakta. Akşam Grand Salonda yeni bir show sizleri bekliyor.

Day 7
NATCHEZ (Mississippi)

Kuzey Güney savaşında güney cephesinin en önemli yerlerinden olan Natchez, pek çok malikâne ve konağa ev sahipliği yapar.

Arzu edenler için Hop-On Hop-Off tur: Kuzey Güney savaşında güney cephesinin en önemli yerlerinden olan Natchezde bu turumuzda pek çok filme ev sahipliği yapmış doğal plato olarak kullanılan sokaklar, malikaneler; Stanton Hall , the Magnolia Hall, Rosalie Mansion ve William Johnson evi, görülecek yerler arasında. Akşam Grand Salonda yeni bir show sizleri bekliyor.

Day 8
ST FRANCISVILLE (Louisiana)

Bu eski ve hoş kasaba Mississippi nehrine hâkim tepede kurulmuş olup sizi geçmişte yolculuğa çıkaracak. 140 dan fazla tarihi yapıları resmi belge ile onaylanmış bu kasabada Amerika’da tarihsel bir yolculuk yapacaksınız.

Arzu edenler için Hop-On, Hop-Off Tur: Özel otobüsler le Royal Street de bulunan büyükannelerimizin kullandığı takılar düğmeler ve pek çok tarih sayfalarında kalan antik eşyalarla dolu bu ilginç mağaza fazlasıyla görülmeyi hakkediyor. Ardından Eski halk pazarı caddesinde el yapımı ürünler antikalar ve müzik albümlerini alma şansına sahip olacaksınız. Turumuz, Batı Feliciana tarih müzesi ve Ferdinand caddesi, Grace Episcopal kilisesi ziyaretleri ile devam ediyor.

Day 9
NOTTOWAY (Louisiana)

Tarihi 1859 yılına uzanan Nottoway Güneyin büyük şehirlerinden biridir. Mississippi nehrine tepeden bakan Güneyin en büyük ünlü Antebellum konağı ve Beyaz Kale eski günlerin zafer ve ihtişamını size yansıtacaktır. İki yüzyıllık meşe ağaçlarının yer aldığı bahçeler göz zevkinizi tatmin edecektir. Güney in bir zamanlar uçsuz bucaksız büyük toprak sahiplerinin hikâyelerine konu olan bu bölgede akşam Noel ve yeni yıl coşkusunun tarihteki gibi kutlanacağı büyük bir ateş limanın hemen yanında yakılacaktır. Geceleme gemide, gemimiz gece limanda olacaktır.

Day 10
NOTTOWAY (Louisiana)

Bugün Güney’in en büyük Çiftlik evi olan Nottoway Plantation’u içeren bir turun keyfini çıkaracağız

Bu çarpıcı tarihi plantasyon, Baton Rouge ve New Orleans arasında uzanır ve gerçekten büyük bir plantasyonun manzarası sunar. Konak, üç katlı, 64 odalı ve “takma adı” Louisiana Beyaz Sarayı’dır. İnanılmaz 22 beyaz kare sütun üzerinde yükselir.

Konuklar arasında en popüler oda Beyaz Balo Salonunda tamamen boyalı Beyaz ve altın dekorasyonu ayrıntılı bir şekilde sergilenir. Odalar, İspanyol yosun, kil, sıva ve çamurdan yapılmış özel sıva frizinde düzeltilmiştir ve hepsi de evin orijinalidir.

Day 11
NEW ORLEANS (Louisiana)-YILBAŞI

Gemide sabah kahvaltıdan sonra saat 08:00 de ayrılış Arzu edenler ile ekstra New Orleans turu(59 USD). French Quarter, French market, St.Louis kilisesi, en saygın üniversitelerden biri olan Loyale ve Tulane üniversitesi, City park ve en klasik Louisiana malikanelerini olduğu semt gerçekten görülmeye değer. Jazzın evinde jazz geceleri sizleri bekliyor. Akşam dünyaca meşhur Bourbon Caddesinde yürüyüş turu. Geceleme otelimizde.*** YILBAŞI GECESİ ***

Day 12
NEW ORLEANS(Louisiana) –CHİCAGO (İllinois)

Sabah kahvaltısının ardından erken otelden ayrılış ve havalimanına transfer ve Chicago’ya uçuş. Otele yerleştikten sonra arzu edenlerle yürüyerek şehir turu. Dünyanın ilk gökdelenlerinin yükseldiği bu şehirde Sears Tower, Water Tower gibi dünyanın ilk 1970 lerde yapılan gökdelenlerini göreceksiniz. Ayrıca bu turda dünyaca meşhur alışveriş caddesi Magnificent Mile ve State Street,Trump Binası,Millenium Park,Chicago nehri, Chicago Tribune gibi yapılar sizleri kendisine hayran bırakacak. Akşam geceleme otelimizde. Chicago Bulls takımının dev ismi Michael Jordan ın sahip olduğu restoranda akşam yemeği şansını kaçırmayın!!!(rezv.gereklidir!!)

Day 13
CHİCAGO-ISTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest alışveriş ve gezi imkânı. Otelde saat 11.30 da odaların boşaltılması ve valizlerin emanete bırakılması. Akşamüzeri otelden ayrılış ve havalimanına transfer Türk Hava Yollarının TK6 sefer sayılı uçağı ile saat 21:15de İstanbul’a uçak yolculuğu. Uçakta geceleme

Day 14
İSTANBUL

Saat 15:55 de İstanbul’a varış ve yolculuğumuzun sonu…

FİYATLARIMIZA DÂHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

 • - Türk Havayolları ile İstanbul-New York/Chicago-İstanbul arası ekonomi sınıfı uçuşlar
 • - Newyork-Memphis/New Orleans-Chicago arası iç hat uçuşları
 • - İç hat uçuşlarında kişi başı 1 parçadan iki ara uçuş için toplam 2 parça bagaj taşıma
 • ücreti.(üstü ücrete tabidir.)
 • - Tüm transferler
 • - Newyork da 2 gece 1.sınıf otelde konaklama
 • - Chicagoda 1 gece 1.sınıf otelde konaklama
 • - New Orleansda 1 gece 1.sınıf otelde konaklama
 • - Memphis de 1 gece 1.sınıf otelde konaklama
 • - Dört adet sabah kahvaltısı.
 • - Nostaljik 5* American Queen gemisinde 7 gece tam pansiyon esasına göre konaklama (ilk gün akşam yemeği ile başlar ve son gün sabah kahvaltısı ile sona erer)
 • - Gemide Amerikan tarzı kahvaltı öğle ve akşam yemekleri
 • - Gemide Akşam yemekleri sırasında alınan ikram bira ve şarap servisi
 • - Gemide Öğlen yemekleri sırasında alınan ikram soft drink servisi
 • - Gemi yolculuğu boyunca ücretsiz kahve su dondurma cookies ve meşrubat ikramı
 • -24saat ücretsiz oda servisi
 • -ücretsiz odanızda continental kahvaltı imkânı
 • -24 saat aperatif ücretsiz yemek imkânı
 • -Ücretsiz New York şehir turu
 • -Ücretsiz Chicago yürüyüş turu
 • -Ücretsiz New Orleans Gece Bourbon Street turu
 • -Ücretsiz Memphis Gece Beale Street turu
 • - Nostaljik Gemi yolculuğumuz boyunca uğranılan limanlardaki ücretsiz turlar
 • - İsteğe bağlı gemide ön rezervasyon ile gerçekleşebilecek ücretsiz hop on- hop off turlar
 • (sınırlı kontenjan!!)
 • - Gemideki her türlü ücretsiz gün içi aktiviteler,
 • - Gemideki gece konser vb. aktiviteler,
 • - Tüm alan ve liman vergileri(420 USD)
 • - Sizin adınıza günlük 17,5 USD olarak ödenen gemi bahşişleri(140 USD)

FİYATLARIMIZA DÂHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

 • -Premium shore excursion adı altında gemi şirketi tarafından navigasyon sırasında gemide satılan bazı ekstra turlar
 • -New Orleans şehir turu ve Memphis & Elvis Presley Graceland turu
 • -New York’un önemli simgeleri turu
 • -Amerika’da iç hat uçuşlarında kişi başı 1 parçanın dışında bagaj taşıma ücretleri.
 • -İsteğe bağlı gemi personeline birebir verilen bahşişler
 • -kara turları sırasında lokal rehber ve şoförlere verilen bahşişler
 • -Özel sağlık ve seyahat sigortası
Önemli Bilgiler

1. Kaydı takip eden hafta içinde kesilen Amerika iç hat uçak bilet ücretleri, turun yolcu tarafından iptali halinde, yanmakta olup iade edilmemektedir.
2. Turun hareketine 95 gün kaladan sonra yapılan isim değişikliğinde her isim için 250 USD alınır.
3.Seyahate ilişkin Gemi Biletleri, uçuş bilgileri ve evrakları seyahate 48 saat kala misafirlere iletilmektedir. Katılımcılar bu biletleri ve detayında yer alan bilgilendirmeleri okumak ve kontrol etmekle yükümlüdür.
4. Nehir su seviyeleri ve liman şartları değişimi nedeniyle Gemi firması programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Limanlara varış ve hareket saatleri nehir trafiğine göre değişebilir.
5. Tura katılım için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında ya da limanda hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa ya da gemiye binmeyen kişilerin seyahati gerçekleştirememelerinden acentemiz sorumlu değildir. Uçağı ya da gemiyi kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ya da gemiye ulaşabilecekleri limana ulaşımları ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
6. Gemilerin limandan ayrılış saatleri ile ilgili bilgiler gemi içerisinde anons ya da bilgi panoları ile duyurulmaktadır. Misafirler bu bilgileri takip etmekle yükümlüdür. Gemi kalkışının kaçırılması durumunda gemiye farklı bir limandan binerek seyahate devam etmeleri için ya da seyahati yarıda keserek geri dönüşleri için oluşacak olan tüm masraflar kişiye aittir. Seyahatin yarıda kesilmesi durumunda bedel iadesi yapılamaz.
7. Yurtdışı gezilerinde seyahatin bitiş tarihinden en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması boş vize sayfası olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Bu kurallara uyulmaması durumunda havalimanlarında yolcuların uçuşa alınmaması sonucu doğan zararlardan yolcularımız bizati sorumludur.
8. Acentemiz Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak acentemizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Acentemiz sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında acentemizin herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
9. Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir. İçeriği ve verilen servisler aynı kalmak kaydı ile, gezi yöneticilerimiz tarafından, teknik sebeplerle farklı sıralamalarda yapılabilir. Zamanlamalarda rehberimizin kararları uygulanır. Olağandışı sebepler karşısında, acenta ve/veya rehber, gezileri farklı bölgelere yapma, değiştirme veya iptal etme hakkını saklı tutar.
10. Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Veya kişi sayısı yeterli sayının altında ise ve yapılması misafirler tarafından isteniyor ise, tur fiyatı rehber tarafından talep doğrultusunda revize edilebilir. Turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.
11. Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
12. Acentemiz, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3-4 kişilik kabinlerde ilave yatak uygulaması olup, 3. Ve 4. yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.
13. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.
14. Single tek kişilik oda /kabin farkı ödeyerek konaklama yapan misafirlerimize normal koşullarda tek kişilik oda/kabin tahsis edilir. Ve bu konaklama yerleri iki kişilik oda/kabinlerden normal koşullarda daha küçük olup hiçbir şekilde iki kişilik oda da tek kişi konaklama garantisi verilmemektedir. Tur alan yolcularımız bunu peşinen kabul etmiş sayılır.
15. Gemide tam pansiyon konaklama birinci gün akşam yemeği ile başlar, son gün kahvaltı ile sona erer.
16. Tüm dünya cruise gemilerinde olduğu gibi, gemi şirketi, bazı durumlarda, bazı kabinleri misafirlerin satın aldıkları kabin kategorisinin üst kategorisine ücretsiz upgrade edebilmektedir. Genellikle son dakikada, bazı kabin kategorilerinin dolması sonucu ortaya çıkan bu durum tamamen gemi firmasının inisiyatifinde olup, tur firmasının herhangi bir etkisi bulunmamaktadır.

Uçak Ulaşım Uyarılar

1. Uçaklı programlarımızda acentemiz; havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.
2. Programlarda hava alanında ya da limanlarda acentemiz görevlisi bulunmamakla birlikte turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçak kalkışı öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
3. Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alanda ki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler yolcularımız tarafından takip edilmelidir. Havalimanı içerisinde bu anons ve panoların takip edilmemesinden doğan uçağa binememe durumlarından acentemiz sorumlu tutulamaz.
4. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acentemiz sorumlu tutulamaz.
5. 28-35(dahil) hafta arası hamile yolcularımız için “uçak ile seyahatinde sakınca yoktur” ibaresi bulunan uçuştan en geç 7 gün önce alınmış doktor raporu gerekmektedir. 35. Haftadan sonraki hamile yolcular doktor raporu olsa dahi uçuşuna müsaade edilmemektedir. İkiz bebek bekleyen yolcular için bu süre 28 – 32(dahil) haftadır.
6. Hava alanında talep edilecek özel lift ve tekerlekli sandalye hizmetleri ile ilgili yolcu tarafından havayolu ile irtibata geçilmesi ve talep edilmesi gerekmektedir. Havayolu acenteleri talep anında bu bilgileri sisteme girmekle birlikte olası aksaklıklardan acentemiz sorumlu tutulamaz.
7. Uçuşlarla ilgili son dakika rötarlar ve kapı değişiklikleri hava yolu tarafından hava alanında belirlendiğinden yolculara alandaki bilgi panoları ( info board) ya da anonslar ile duyurulmaktadır. Bu gibi bilgilendirmelerden acentemizin daha öncesinde bilgisi olması mümkün olmadığından yolcunun alanda bu uyarılara karşı dikkatli olması ve takip etmesi kendi sorumluluğundadır.
8. Hava yolları genel teamülünde bagaj hakki 15kg ile sınırlandırılmaktadır. Kabin içine alınan el bagajları ise 8kg ile sınırlıdır. Uluslararası kurallara göre tüm uçuşlarda el bagajında 1 litrelik ağzı kilitli poşet içerisinde her biri en fazla 100ml.lik kaplarda sıvı, jel, aerosol taşınabilmektedir. Her yolcu sadece 1 tane poşet taşıyabilir.
9. Yolculun kişisel sebepleri ile kaçırdığı uçuşlardan, kişisel evrak eksikliği, hataları ya da hukuki problemleri nedeni ile uçuşunu gerçekleştirememesinden acentemiz sorumlu tutulamaz.

Ekstra tur katılımı hakkında genel şartlar

1- Organize edeceğimiz turlar Özel araçlı, Türk rehber ve bazı yerlerde lokal rehber eşliğinde Türkçe anlatımlıdır.
2- Ekstra Turların bedeli, turun ilk gününde, sadece EURO üzerinden, Rehbere yapılır. Kredi kartı ile ödenemez ve ücret iadesi ancak hastalık durumunda mümkündür. Turlarımızda belirtilen yerler dışında giriş ücretleri misafirlerimize aittir. İptal hakkı haklı gerekçeye dayandığında; alınmış olan giriş bilet ve olası masraflar iptal durumunda hesaplanarak kalan ücret yolcuya iade edilir.
3- Araçların giremeyeceği yerlerde, turlarımızın bir bölümü yürüyerek yapılacağından rahat ayakkabı giymenizi ve şapka bulundurmanızı tavsiye ederiz.
4- Bazı ekstra turlar tam günlük ve öğle yemeği içermeyen programlardır. Dolayısıyla ekstra turlara katılmadan önce gemi restoranından sandwich, meyve vb yiyecekleri ücretsiz olarak kendiniz hazırlayıp yanınıza alabilirsiniz yada gemi tarafından verilecek olan ‘’Lunch Box’’ lardan temin edebilirsiniz.
5- Geminin organizasyonu olan ekstra turlara katılım sayısı yeterli olmadığı takdirde diğer müşteriler ile aynı otobüs paylaşılmakta ve bilgiler kulaklık ile dinlenmektedir.
6- Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. İçeriği ve verilen servisler aynı kalmak kaydı ile, gezi yöneticilerimiz tarafından, teknik sebeplerle farklı sıralamalarda yapılabilir. Zamanlamalarda rehberimizin kararları uygulanır. Olağandışı sebepler karşısında, acenta ve/veya rehber, gezileri farklı bölgelere yapma, değiştirme veya iptal etme hakkını saklı tutar.
7- Programda ekstra olarak belirtilen geziler minimum 15 kişi katılımcı için geçerli olup, yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Veya kişi sayısı yeterli sayının altında ise ekstra tur maliyetindeki artış sebebi ile tur fiyatı rehber tarafından talep doğrultusunda revize edilebilir. Turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.
8- Ekstra tur otobüsleri sadece ekstra tura katılmış misafirler içindir ve turlara katılmayan misafirler bu otobüslerden yararlanamazlar.

You can send your enquiry via the form below.

Grand Mississippi Nehir Turu
From € 5,799
per Adult

Trip Facts

 • Lütfen bilgi alınız
 • Lütfen bilgi alınız.
 • Lütfen bilgi alınız.
 • New York, Memphis, American Queen, New Orleans, Chicago, Muhteşem American Queen Gemisi İle 5 Eyalet
 • Türk Hava Yolları