Elegant Avrupa - 8 Days

elegant

İsviçre, Fransa İtalya turu fırsatları ile güzel şehirlerde gezecek, Lyon’dan Como’ya, Provence’tan Zürih ve Cenova’ya masal gibi bir tatil geçireceksiniz.

LYON

Fransa’nın güneydoğusunda yer alan Lyon, Paris’e 465 km; Marsilya’ya 310 km uzaklıkta bulunmaktadır. Fransa’nın iş merkezlerinden biri olan Lyon, aynı zamanda gastronominin de başkenti olarak bilinmektedir. Yemek konusunda birçok spesiyalitesi bulunan Lyon, UNESCO Dünya Mirasları listesinde de yer almaktadır. Şehrin içinden Rhone ve Saone Nehirleri geçmektedir. Büyüklü küçüklü birçok köprü bulunan Lyon aynı zamanda da bir maden şehridir.

Lyon’da Gezilecek Yerler

Fransa’nın en büyük şehirlerinden biri olan Lyon, insana adeta huzur verir. Rhone Nehri’nin doğu kısmı yeni Lyon’dur. Kentin asıl efsunlu kısmı ise eski Lyon bölgesidir. Modern yapısını koruyan Lyon tarihi ve doğal güzelliği ile ön plana çıkmaktadır. Farklı mimari özellikleri bir arada sunan Lyon’da birçok tarihi yapı, anıt ve meydan bulunmaktadır. Fourviere bölgesinde bulunan ve şehrin neredeyse her yerinden görebileceğiniz Notre Dame de Basilique Katedrali, Aziz Jean Katedrali, Güzel Sanatlar Müzesi, tarihi Opera Binası ve Bellecour Meydanı bunlardan birkaçıdır.

Fransa’nın en büyük parkı olan Tete d’or Parkı’nda (Altın Baş Parkı) romantik bir yürüyüş yapabilir, parkın gölünde botla gezebilirsiniz. Parkın içindeki Botanik Bahçesi’ni mutlaka görmelisiniz. İçerisinde binlerce bitkinin bulunduğu bu bitki cenneti sizi adeta büyüleyecek!

Lyon turuna katılanlar Antika pazarları, Aziz Pierre Sarayı, Gadagne Müzesi, Özgürlük Heykeli’nin heykeltıraşı Frederic Auguste Bartholdi’nin yaptığı Bartholdi Çeşmesi ve daha birçok tarihi ve turistik mekanı Lyon turunda görebilirler.

Lyon’dan Ne Alınır?

Butik dükkanlardan büyük alışveriş merkezlerine, minik sokak pazarlarından antikacılara Lyon’da alışveriş yapabileceğiniz birçok seçenek bulunuyor. Şehir merkezindeki büyük alışveriş caddesinde Fransız marka ürünlerden satın alabilir ve eviniz için küçük dekor eşyalarına göz atabilirsiniz. Dilerseniz Rue Auguste Comte semtinden antika eşyalar da alabilirsiniz.

AIX EN PROVENCE

Lavanta tarlaları ile bir masal diyarını anımsatan Aix en Provence, Fransa’nın en güzel şehirlerinden biridir. Paris’e TGV hızlı tren ile gidebileceğiniz bu şehir, Marsilya’ya sadece yarım saat uzaklıkta bulunmaktadır.

Müzik, sanat ve tarihi binaları ile Aix en Provence, dünyanın en güzel sokaklarına sahiptir. Yürüyerek bu sanat şehrini keşfe çıkabilirsiniz. Her sokağın sanat koktuğu Lyon, kafeleri, restoranları, çeşmeleri ve tarihi güzelliğiyle çok özel bir şehirdir. Fransa’nın güneydoğusunda yer alan bu şehre her yıl sayısız turist gelmektedir.

Aix En Provence’da Gezilecek Yerler

Şenlikleri, festivalleri ve sokak müzisyenleri ile Aix en Provence birçok tarihi ve doğal güzelliğe ev sahipliği yapmaktadır. Le Cours Mirabeau buranın en meşhur sokağıdır. Caddenin tam ortasında bir şerit bulunuyor. Her 100 metrede bir tarihi bir çeşme görebilirsiniz. Aix en Provence’a 1000 Çeşme Şehri denmesinin nedenini böylece daha iyi anlayacaksınız. Geniş ve yemyeşil ağaçlı bu caddede birçok kafe, restoran ve bar bulunmaktadır. Buradaki kafelerin en ünlü olanı ise Les Deux Garcons’dur.Zamanında Fransız yazarların geldiği bu kafe oldukça ünlüdür.

Saint-Sauveur Katedrali, romanesk, gotik ve neo-gotik mimarinin en güzel örneklerinden biridir. Aziz Jean de Malte Kilisesi, Aix en Provence Doğal Tarih Müzesi, Touloubre ve daha nice tarihi ve mimari güzelliğe ev sahipliği yapan bu şehirde keşfedilmesi gereken daha birçok yer bulunmaktadır. İtalya İsviçre Fransa turunun en sevilen duraklarından biri olan Aix en Provence mutlaka görülmesi gereken bir şehirdir.

CENOVA

İtalya’nın kuzeybatısında bulunan Cenova bir liman şehridir. İtalya’nın en önemli limanına sahip olan bu şehir, daracık sokakları ile insanı adeta büyülemektedir.  Bir kültür şehri olan Cenova, tarihi ve mimari dokusuyla görülmeye değerdir. Yüzyıllar boyunca önemli bir deniz ticaret merkezi olan bu şehir yoğun ticari bağları olmasından dolayı kültür ve dil bakımından oldukça değişmiştir. 2004 yılında Avrupa Kültür Başkenti olan Cenova birçok festivale, sergiye ve konsere ev sahipliği yapmıştır.

Cenova’da Gezilecek Yerler

Avrupa’nın en eski şehirlerinden biri olan Cenova, Liguria bölgesinde bulunan bir tepenin yamacına kurulmuştur. Porto Antico (Antik Liman) ılık bir bahar günü sahil boyunca mis gibi deniz kokusu eşliğinde yürümek için mükemmel bir seçim. Nervi semtine gidip eşsiz Cenova atmosferinin tadını çıkarabilirsiniz. Boccadasse ise rengarenk panjurlu evleriyle şehrin en sevimli semti… Buradan şehrin eşsiz manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Cenova’nın en güzel caddelerinden biri olan Garibaldi Caddesi’nde romantik bir yürüyüş yapabilirsiniz. Tarihi yapıları seviyorsanız Piazza Raffaele de Ferrari Meydanı’nda oturup büyüleyici atmosferin tadını çıkarabilirsiniz. Daha birçok tarihi ve doğal güzelliğin bulunduğu Cenova şehrini İtalya turları ile keşfedebilirsiniz.

Cenova’dan Ne Alınır?

Keyifli bir Cenova gezisi sonrası şehirden alışveriş yapmak isterseniz, kentteki en ünlü alışveriş caddesi Via XX Settembre’de dolaşabilirsiniz. Bu caddedeki dünyaca ünlü markaların ürünlerinden satın alabilir ya da bölgedeki küçük mağazaları gezebilirsiniz. Eski binaların giriş katlarında yer alan butik mağaza ve dükkanlardan da dilediğiniz her şeyi satın alabilirsiniz.

COMO

Hikayelerde göl kenarında, ağaçlar arasında, huzur dolu ve insanların mutluluk içinde yaşadığı bir yer anlatılır. İşte o şehir Como’dur. İtalya’nın Lombardiya bölgesinde yer alan Como şehri İsviçre sınırında eşsiz bir konuma sahiptir. Milano şehrine 50 km uzaklıktaki bu şehir, İpek Şehri olarak da tanınmaktadır. Como Gölü’ne ismini veren bu şehir İtalyanların olduğu kadar turistlerin de gözdesidir.

Como’da Gezilecek Yerler

Kendinizi hem İtalya’da hem de İsviçre’de hissedeceğiniz kaç şehir var? Como bunlardan biri. Büyüleyici Como Gölü’nün kıyısında oturup bu eşsiz güzelliğin tadını çıkarabilirsiniz. Şehre girer girmez yemyeşil ağaçlar ve rengarenk çiçekler sizi karşılar. Fünikülere binerek tepedeki Brunate kasabasına gidip Como Gölü’nün eşsiz güzelliğini yukarıdan seyredebilirsiniz. Yürüyerek ya da bisikletle keşfedebileceğiniz bu şehir İtalya turları fırsatlarının vazgeçilmez duraklarından biridir.

Como’dan Ne Alınır?

Yeşil ve mavinin birbirine uyum sağladığı en huzur verici bölgelerden Como Gölü turu sonrasında bir şeyler satın almak ve bu geziden hatıra kalmasını istiyorsanız şehirdeki pahalı ve lüks dükkanlar yerine göl çevresinde açılan tezgahları ve semt pazarlarını tercih edebilirsiniz. El yapımı ürünler, ikinci el kitaplar, seramik eşyalar, porselen ürünler bu bölgeden alabilecekleriniz arasında yer alıyor.

ZÜRİH

İsviçre’nin en büyük şehri olan Zürih, ekonomik ve kültürel bir başkenttir. Avrupa’nın yaşam kalitesi en yüksek şehirlerinden biri olan Zürih, göl kenarında eşsiz bir konuma sahiptir. Zürih, insan hayatını kolaylaştıran modern bir şehirdir. Burası ayrıca bir saat cennetidir.

Zürih’de Gezilecek Yerler

Alman Kral Lois tarafından yaptırılan Fraumünster Kilisesi, Zürih’in en tarihi yapılarından biridir. Kiliseye 20. Yüzyıl’da Marc Chagall tarafından vitraylar yaptırılmıştır. İsviçre saati denilince ilk akla gelen bu şehirde, Avrupa’nın en büyük saati Aziz Peterskirhe Kilisesi’nin üzerinde bulunmaktadır. Birçok ünlü mağazanın bulunduğu Bahnhof Caddesi, alışveriş için mükemmel bir seçimdir. Birçok saat markasının bulunduğu bu caddede alışveriş yaparak hoşça vakit geçirebilirsiniz. Gölde bot turu yapabilir, Uetliberg tepesine çıkıp eşsiz manzara eşliğinde kahvenizi yudumlayıp yemeğinizi yiyebilirsiniz. Opera Binası, Zürih Hayvanat Bahçesi, Grossmünster, Zürih Üniversitesi ve daha birçok turistik yapının bulunduğu Zürih şehrini, İsviçre turları ile daha yakından tanıyabilirsiniz.

Lyon, Aix en Provence, Cenova, Como ve Zürih şehirlerini kapsayan İsviçre Fransa İtalya turları ile keşif dolu bir yolculuğa çıkmaya hazır olun!

Zürih’ten Ne Alınır?

Avrupa’da en popüler alışveriş merkezlerinden olan tarihi Bahnhoffstrasse Caddesi’nde ünlü İsviçre saatlerinden satın alabilirsiniz. Giyim eşyası ve çakı da şehirden alabilecekleriniz arasında. Zürih’e özgü ipek ve kaşmir kumaşlar da bölgeden satın alabilecekleriniz arasında. Dilerseniz hafta sonları göl çevresinde kurulan pazarlardan da çok uygun hediyelikler ve eşyalar satın alabilirsiniz.

Day 1
İSTANBUL – MİLANO

Yolculuk için Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde Atlas Global kontuarında saat 06.30 ’da hazır bulunulması. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Atlas Global Havayolları’nın KK 6063 sefer sayılı uçağı ile saat 09.30’da Milano’ya hareket. Yerel saat ile 11.25’de Milano’ya varış ve otelimize transfer, odaların alınmasına kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Como turumuza katılabilirler. (35 Euro). Dünya jet sosyetesinin odak yeri olup, ünlü Hollywood yıldızlarının yazlık evlerine ev sahipliği yapıyor. Como şehir turumuz esnasında yeşilin ve mavinin en güzel birlikteliğini oluşturan muhteşem manzaraları görüyor olacağız. Tur sonrası otelimize hareket. Geceleme otelinizde

Day 2
MİLANO – CENOVA – NICE

Milano’da sabah kahvaltısının ardından panoramik Milano şehir turu yapıyoruz. Bu turumuzda Avrupa’nın moda başkentlerinden biri olan Milano, bunun yanı sıra mutfağı, operası, kiliseleri ve büyük usta Leonardo Da Vinci’nin Son Akşam Yemeği freskosu gibi paha biçilemez sanat eserleriyle de öne çıkıyor. İtalya’nın iş ve finans başkenti olsa da alışveriş, gece hayatı ve yeme içme deneyimi için de doğru adres olan Milano’da ünlü opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Katedrali, birçok ünlü markanın bulunduğu keyifle alışveriş yapabileceğiniz La Galeria, Porta Romano görülecektir. Tur sonrası Cenova’ya transfer ve panoramik şehir turu. Şehir turunda Cenova Antik liman bölgesi, Ferrari Meydanı, San Lorenzo Katedrali, Dükler Sarayı,Carlo Felice Opera Binası,Antik Fener Kulesi’ni görüyoruz. Tur sonrası Nice’e hareket. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Portofino turuna katılabilirler (50 Euro). Rengarenk evlerin çevrelediği, tüm güzelliği ile şarkılara ilham kaynağı olmuş olan Portofino’yu ziyaret ediyoruz. Daracık sokakları rengarenk evleri, yeşil tepeleri ve turkuaz rengi Akdeniz ile Portofino görülmeye değer güzellikteki manzarasıyla bizi kendine hayran bırakıyor. Ardından Nice’e transfer ve panoramik şehir turu. Turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasında; Promenade des Anglais , Nice bölgesi, Massena Meydanı, Antika Pazarı yer alıyor. Tur sonrası otelimize hareket. Geceleme otelinizde.

Day 3
NICE

Nice’de Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Mega Cote d’Azur (95 Euro) turuna katılabilirler. Monaco & Monte Carlo turumuzda Cote d’Azur bölgesinin en güzel koy ve burunları, en güzel yamaçları gezilerek prensliğe varıyor, saray ve çevresini gezdikten sonra akşam lüks ve ihtişamın odak noktası Monte Carlo’ya geçiyoruz. Eze; Tarihi M.Ö 2000’li yıllara dayanan ,Akdeniz’e hakim muhteşem bir manzaraya sahip Eze Köyü olacak. Köyün sanat galeri ile dolu dar sokaklarını keşfedeceğiz.Eze kasabasında bir yerel parfüm fabrikası da ziyaret edilerek üretim hakkında bilgi alınıp bölgeye has krem, sabun, parfüm, yağ, vb. alışverişi yapılabilir. Saint Paul de Vence; kayalar üzerine inşa edilmiş Saray bölgesinde Monaco Lisesi, 1. Albert Müzesi, Kraliyet bahçeleri ve Saray bahçesi görülecektir. Daha sonra Monaco’nun başkenti Monte Carlonun unlu casinosunu gezebilir son model arabalar, dünyanın en lüks ve pahalı otellerinin yer aldığı bu meydanda ister bir kafe ya da restorana oturup vakit geçirebilirsiniz. Tur sonrası otelimize hareket. Geceleme otelinizde.

Day 4
NICE – AIX-EN PROVENCE – MARSİLYA

Birlikte Sabah kahvaltısının ardından Aix-en Provence’e hareket ediyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Cannes & Saint Tropez (75 Euro) turuna katılabilirler. Cannes; Fransız Rivierası diye bilinen ünlü sahilde dünya jet sosyetesinin gözde beldesi ve film festivali ile ünlü Cannes şehir turumuzu yapıyoruz. Saint Tropez; Fransa’nın Güneydoğu’sunda yer alan St. Tropez 2. Dünya Savaşı sırasında Güney Fransa’nın kurtuluşunda önemli rol oynamıştır.Tarihi ve doğal güzelliklerini çok iyi muhafaza eden St. Tropez 1956 yılında Brigitte Bardot’un oynadığı ‘Ve Tanrı Kadını Yarattı’ filmiyle dünya jet sosyetesinin gözdesi haline gelmiştir. Daha sonra suları ve çeşmeleri ünlü Aix en Provence kentine geçiyoruz. Güney Fransa’nın saklı cenneti olan şirin kent aynı zamanda şık butikleri ve şirin sokak kahveleriyle de bizleri cezbediyor. En ünlü çeşmesi La Rotonde şehrin göbeğinde yine aynı isimle La Rotonde Meydanında bulunuyor. Şehrin her köşesinde hepsi ayrı birer sanat eseri olan çeşmelerle karşılaşmak mümkün. Aix-en Provence tarih boyunca entellektüeller tarafından ilgi odağı olmuş; Van Gogh, Cezanne ve daha birçok ünlü ressamın eserlerine ilham kaynağı olmuştur. Tur sonrası Marsilya’ya hareket. Geceleme otelinizde.

Day 5
MARSİLYA – LYON

Marsilya’daki Sabah kahvaltısının ardından panoramik Marsilya şehir turumuzu yapıyoruz. Turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasında; St. Charles Tren Garı, Eski Liman bölgesi ve Longchamp Sarayı vardır. Tur bitiminde Lyon’a hareket ediyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Avignon (55 Euro) turuna katılabilirler. UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan, üzüm bağları ve güzel şaraplarıyla tanınan Rhone nehri kıyısındaki Avignon kenti bir dönem Papalık merkezi olduğu için ortaçağdan kalma surları,Papalık Sarayı ve ünlü St.Benezet köprüsüyle ilginç bir tarihi doku oluşturuyor. Tur sonrası Lyon’a varış ve panoramik Lyon şehir turu. Görülecek yerler arasında; Fourviere Katedrali, Eski Lyon, Saint Jean Katedrali, Terreaux Meydanı, Opera Binası, Rhone ve Saone nehirleri bulunmaktadır. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelinizde.

Day 6
LYON – CENEVRE – ALSACE

Tur öncesi Sabah kahvaltısının ardından Cenevre’ye hareket. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Annecy (55 Euro) turuna katılabilirler. “Alplerin Venedik”i olarak adlandırılan Annecy’de “Mavi Göl” olarak nitelenen Annecy Gölü ve gölün iki yakasında boylu boyunca uzanan şirin ve renkli evleri ile Annecy; Savoy Alplerinin eteğinde bizleri tüm güzelliğiyle karşılıyor. Geçmişten bugüne kale, saray, mahkeme ve hapishane olarak kullanılan ve günümüzde müze olarak hizmet veren, 1132 yapımı Palais de lIsle Kalesini panoramik olarak görebilirsiniz. Ayrıca Avrupa’nın en temiz göl kenarında hatiralarinizi ölümsüzleştirebilirsiniz. Kanalları üzerine kurulmuş Annecy şehir turumuz sonrasında Cenevre’ye varış ve panoramik olarak düzenlenecek olan Cenevre şehir turu. Turumuz esnasında; Leman Gölü, Mont Blanc Köprüsü, Büyük Katedral,Rousseau Adası,Birleşmiş Milletler Binası ve eski şehir görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Alsace’a hareket ve otelimize transfer. Geceleme otelinizde.

Day 7
ALSACE

Alsace’de Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz Fransa ve Almanya’nın gizli cenneti Alsace bölgesine ekstra olarak düzenlenecek Alsace Güzelleri (Strasbourg & Colmar & Freiburg) turuna katılabilirler (90 Euro). Fransız ve Alman ortak kültür ve mimari özelliklerini taşıyan, Ren şarap yolu üzerindeki Strasbourg kentinde Küçük Fransa, Katedral Meydanı, Notre Dame Katedrali, Kammerz evi görülecek yerler arasındadır. Masal diyarı Colmar kentine varışımıza istinaden; Eski Gümrük Binası, Pfister evi ve Ren nehri etrafındaki rengarenk evler ile şehrin en ünlü bölgesi Petite Venise (Küçük Venedik) görülecek yerler arasında bulunuyor. Ren nehri ve kanallarının çevrelediği eşsiz ortamda hem damak zevkinize göre bir çok lezzetli yiyecekler ve bir çok hediyelik eşya alma imkanı bulacaksınız. Almanya’nın güneşi en bol kenti Freiburg gezimizde, Almanya’nın en eski Üniversitelerinden biri olan Freiburg Üniversitesi, Dünya’nın en büyük üçüncü Katedrali, şehrin en önemli meydanlarından Münsterplatz, Gotik mimari ile yapılmış muazzam görkemli binaları, Eski belediye binası, Pazar yeri ve Lonca binası panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize dönüş ve serbest zaman.

Day 8
ALSACE - ZÜRİH – İSTANBUL

Son Sabah kahvaltının ardından Zürih’e hareket ve panoramik şehir turu. İsviçre’nin ekonomik ve kültürel başkenti ve aynı zamanda ülkenin en büyük şehri olan Zürih turumuzda, Fraumünster Kilisesi, Grossmunster Kilisesi, İsviçre ulusal müzesi, Opera binası, Zürih Gölü, Saat Kulesi ,eski lonca evleri, Zurich Altstadt (Eski Şehir) ve Dünyaca ünlü mağazalarla çevrelenmiş, hareketli ve renkli bir havası olan Bahnhofstrasse Caddesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte Zürih Havalimanı’na transfer oluyoruz. Atlas Global Havayolları’nın KK 6112 seferi ile saat 14.45’te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 18.45’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

FİYATLARIMIZA DÂHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

 • * Atlas Global Havayolları ile İstanbul(IST) – Milano(MXP) / Zürih (ZRH) – İstanbul(IST) parkurunda ikram dahil uçak bileti,
 • * Havalimanı vergileri,
 • * 3* otellerde oda kahvaltı konaklamalar,
 • * Alan/otel/alan transferleri,
 • * Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri,
 • * Zürih, Cenevre, Lyon, Aix-en Provence, Nice, Cenova ve Milano panoramik şehir turları,
 • * Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri,
 • * Otel vergileri,
 • * Turist Şehir vergileri.
 • * TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

FİYATLARIMIZA DÂHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

 • * Vize ücreti ve servis bedeli ( 120 Euro ),
 • * Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro),
 • * Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları,
 • * Yurt dışı çıkış harcı bedeli,
 • * Müze ve ören yerleri girişleri,
 • * İsteğe bağlı şoför bahşişleri (kişi başı 5 Euro)
Konaklamalar Hakkında Önemli Notlar;

*** Alsace konaklaması Basel ya da Mulhouse bölgelerinden birinde yapılacaktır.
*** Italya otel standartları T.C. otel standartlarının altındadır.
*** Otellerinin Giriş saatleri 15:00 – 17:00 arası / Çıkış saatleri 10:00 – 12:00 arasındadır.
***Aynı destinasyon için alternatifli oteller verildiği ve/veya sadece kategori bilgisi verildiği durumlarda konaklayacağınız otelleri gezi hareketinden 48 saat önce acentenizden öğrenebilirsiniz.

ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR

***Tur Programımız minumum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Flyexpress tarafından bildirilecektir.
***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce Flyexpress tarafından bildirilecektir.
***Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Flyexpress tarafından bilgi verilecektir.
*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Flyexpress sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
***Ekstra turlar , servis aldığımız yerel Flyexpress tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar. Ekstra turlar için tahsis edilen araçlar, sadece bu turları alan misafirler için geçerlidir.
*** Flyexpress, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Fly Express, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

VİZE

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Fly Express sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye’den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

You can send your enquiry via the form below.

Elegant Avrupa
From € 299
per Adult

Trip Facts

 • 40
 • Lütfen bilgi alınız.
 • Lütfen bilgi alınız.
 • Milano, Cenova, Nice, Aix-en Provce, Marsilya, Lyon, Cenevre, Alsace, Zürih
 • Atlas Global Hava Yolları