Amsterdam

4 Days

Kentin gezilip görülmesi gereken popüler mekânlarını listelemek, sizlere Amsterdam gezi rehberi hazırlarken en fazla zorlandığım bölümlerden birisi oldu. Çünkü yüz ölçümünün küçüklüğüne rağmen başkentte hem eğlence tutkunlarına hem de Amsterdam’ın kültürel yönünü tanımak isteyen gezginlere yönelik çok sayıda mekân bulunuyor. Uzunluğu 100 kilometreyi bulan ve kentin gelişmesine büyük katkıları olan tarihi kanallar, tek başlarına bile bana ve birçok gezgine göre Amsterdam’a gitmek için yeterli bir neden.

Kraliyet SarayıMadame Tussauds Balmumu Heykel Müzesi ve Nieuwe Kerk’in yer aldığı Dam Meydanı, çevresindeki fırsatlar nedeniyle gezi listesinde mutlaka yer alması gereken bir diğer önemli mekân konumunda. Günün her saati hareketli Rembrandtpleinda Dam ile benzer özellikleri taşıyor.

Seyahat ettikleri kentlerin kültürüne ve sanatına önem veren gezginler için Kuzeyin Venedik’inde ziyaret edilebilecek farklı özelliklere sahip çok sayıda müze faaliyet gösteriyor. Bünyesinde 200’den fazla tabloyu ve 500’den fazla çizimi barındıran Van Gogh Müzesi ile Hollanda’nın Altın Çağı’nda yaşanan sanatsal olaylara ışık tutan Rijksmuseum, Amsterdam’da müze dendiğinde akla ilk gelen yerler. Museum Het Rembrandthuis(Rembrandt Evi Müzesi) ve Stedelijk Müzesi de ilgi çekici koleksiyonlara ev sahipliği yapıyor. Kentin tarihine ışık tutan mekânların başındaysa II. Dünya Savaşı’nın tüm acımasızlığını gözler önüne seren dünyaca ünlü Anne Frank Evi ve Amsterdam Tarih Müzesi sayılıyor. Mimari açıdan kentin öne çıkan yapıları ise Kraliyet Sarayı ile Begijnhof.

Amsterdam her tarzda gezgine keyifli bir gezi yaşatabilecek imkanlara sahip. Bir gezgin için Amsterdam, dünyaca ünlü müze ve sanat galerinde gezmek, bisikletle kanallar arasında dolaşmak demekken başka bir gezgin için Amsterdam, coffeeshoplarda keyiflenip Red Light District‘te keyifli zaman geçirmek demek olabilir. Siz hangi tarz gezgin grubuna giriyorsunuz bilemiyoruz ama bize göre şu listede yer alan maddelerin en azından birkaçını yapmadan şehirden ayrılmayın;

 1. Kanallar arasında dolaşın.
 2. Kanal turu yapın.
 3. Müzeleri keşfedin.
 4. Bisikletle gezin.
 5. Red Light District’te kırmızı lambalı evleri görün.
 6. I Amsterdam yazısı önünde fotoğraf çektirin.
 7. Sokak pazarlarını gezin, alışveriş yapın.
 8. Yerel lezzetlerin tadına bakın.
 9. Vondelpark’ta kafa dinleyin.
 10. Coffeeshop’ları gezin.

<p>Misafirlerimizin Sabiha Gökçen dış hatlar gidiş terminalinde 07.30’de hazır bulunulması. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları’nın PC 1253 sefer sayılı uçuşu ile 11.20’de Amsterdam’a hareket. Yerel saat ile 14.10’ da varışımızın ardından özel otobüsümüzle panoramik Amsterdam şehir turu. Turumuzda Dam Meydanı, Leidseplein, Rembrandtplein, Kraliyet Sarayı ve Kırmızı Fener Sokağı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi serbest zaman ve otelinize transfer. Geceleme otelinizde.</p>

<p>Birlikte alınan sabah kahvaltısı ardından serbest zaman, arzu eden konuklarımız ekstra olarak düzenlenecek olan Brugge turuna (100 Euro) katılabilirler. Brugge turumuzda Dantel ve goblenleri ile ünlü bu şirin ortaçağ kentinin pazar yeri ve panoramik olarak Belfry Kulesini ve de Brugge Şehri'nin enfes manzarasını görme fırsatı bulacaksınız. Tur sonrası otelinize hareket. Geceleme Otelinizde.</p>

<p>Sabah kahvaltısı ardından arzu eden konuklarımızla yarım gün ekstra olarak düzenlenecek Marken Volendem ve Hollanda Trio turu (100 Euro) turumuzda; eski balıkçı kasabası olan Volendam’ da tarihi evler ve limanları gezip daha sonra küçük bir ada olan Marken’i ziyaret ediyoruz. Hollanda Trio turumuzda ise; Rotterdam, Delft, Den Haag’ı göreceğiz. Tur bitimi serbest zaman. Geceleme otelinizde.</p>

<p>4.Gün/5.Gün Sabah kahvaltısı ardından serbest zaman, arzu eden konuklarımız ekstra olarak düzenlenecek olan Giethoorn Köyü ve Outlet (75 Euro) turuna katılabilirler. Giethoorn, kanalları,adeta bir kartpostala benzeyen manzarası ile Kuzeyin Venedik’i olarak adlandırılıyor. Çocuk masallarından uyarlanmış bir film setini andıran ve Hobbitlerin elinden çıkmış bir masal köyünde gezimizin ardından outlet turumuz için hareket. Havalimanına transfer, Pegasus Havayollarının PC 1256 sefer sayılı uçuşu ile 01:20 ’de İstanbul’a uçuş saat 05:50 ’de varış ve turumuzun sonu</p>

FİYATLARIMIZA DÂHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

 • *Pegasus Havayolları ile İstanbul (Saw) – Amsterdam – İstanbul (Saw) parkurunda uçak bileti, — Havalimanı vergileri
 • *Seçilen kategori otelde 3 gece oda & kahvaltı bazında konaklama,
 • *Alan/otel/alan transferleri,
 • *Türkçe Rehberli panoramik Amsterdam şehir turu
 • *Otel vergileri
 • *Turist Şehir vergileri
 • *TÜRSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

FİYATLARIMIZA DÂHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

 • *Vize ücreti, servis bedeli (120 EURO),
 • *Seyahat Sağlık Sigortası (10 EURO)
 • *Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları,
 • *Yurt dışı çıkış harcı bedeli (15 TL),
 • *Müze ve ören yerleri girişleri
 • *Şoför tipleri 5 Euro (isteğe bağlı)
Önemli notlar ve bilgiler

***Tur Programımız minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.

***Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.

*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Flyexpress sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

***Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

*** Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.

Vize ilgili önemli bilgiler

***T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurulması gerekmektedir.

***T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye’den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

*** Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. ***Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Fly Express sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

***Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

***18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Fly Express, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Fly Express, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Sorunuzu aşağıdaki form aracılığıyla gönderebilirsiniz.

Amsterdam
From € 349
/ Adult